Farklı parmaklara takılan yüzükler karakteriniz hakkında ipucu veriyor!

Farklı parmaklara takılan yüzüklerin sizi şaşırtacak anlamlarını öğrenmeye ne dersiniz?

Farklı parmaklara takılan yüzükler karakteriniz hakkında ipucu veriyor!

Takı ve aksesuar seçiminiz kişiliğiniz ve ruh haliniz hakkında büyük ipuçları veriyor. Çoğu psikolog da bu olguyu destekliyor.

Yüzükleri nasıl kullandığınız, hangi parmaklarınıza takmayı tercih ettiğiniz karakteristik özelliklerinizle ilgili ipuçları veriyor.

Bu yüzüklerin kullanım anlamalarına geçmeden önce, size birkaç tane yüzük tüyosu vermek istiyoruz.

Öncelikle oval kesimli yüzükler, parmakları daha ince ve uzun olanlara daha çok yakışırır. Daha kısa parmaklı olanlar ise, kibar ve doğru bir görünüm için büyük yüzüklerden kaçınıp, ince ve hafif yüzük alternatiflerine yönelmeli…

Ayrıca çok pahalı ve büyük müchevleri takmak için akşam 5'i beklemeniz gerekiyor. Yüzükleri takarken, uygun bir krem ile el ve tırnak bakımlarınızı yaparsanız, daha hoş bir görüntü elde etmiş olursunuz.

Farklı parmaklara takılan yüzüklerin anlamları…

Başparmağa takılan yüzükler, Antik Yunan çağında erkeklerin güç ve korunması ile ilişkilendirilirdi.

Günümüzde ise erkeğin başparmağa yüzük takması, cinsel yönü dahil tüm konularda kendinden emin olmaya 'çalışması' durumu ile bağdaştırılıyor.

Kadınlarda ise inatçılık, sıcak kanlılık, öfkeli ruh hali gibi karakteristik özelliklerin sinyali olarak nitelendiriliyor.

Öte yandan başparmağa yüzük takmak hayatın mahrem olan taraflarında bazı güvensizlik ve tatminsizlik anlamına gelebilir. Cinsel yönelimi geleneksel olmayan kadınlar özellikle başparmağına yüzük takmayı tercih edebiliyor.

Sağ el işaret parmağına takılan yüzükler güç özlemini temsil eder. Karakteri için takdir görmek isteyenler yüzüğünü bu parmağına takıyor.

Sol işaret parmağına takılan yüzükler ise bir özlem peşinden gidenlerin değil, kendilerini güçlü hissedenlerin yaptığı bir tercih...

Sol işaret parmağına yüzük takanlar için biraz megolaman diyebiliriz…

Orta parmağa yüzük takan insanlar kendini harika hisseden ve övünmekten hoşlanan insanlardır. Birçok psikolog orta parmağına yüzük takanların, kendini ve seçtiği yüzüğü herkese göstermekten haz duyan insanlar olduğunu belirtiyor. Gelmiş geçmiş en seksi kadınların başında gelen Marilyn Monroe da orta parmağına yüzük takmayı sevenlerdendi…

Ayrıca orta parmağa yüzük takmayı seven insanlar neyin doğru neyin yanlış olduğun ayırt edebilen, dengeli ve kendi kararlarını alabilmeleriyle de ilişkilendiriliyor…

Yüzük parmağına takılan yüzük tahmin edebileceğiniz üzere medeni hali temsil eder.

Eski Mısırlıların inancına göre sağ yüzük parmağından kalbe uzanan bir bağlantı olduğundan alyans bu parmağa takılır.

Evli olmadığı halde yüzük parmağına yüzük takmayı tercih eden kadınlar, bilinçaltlarında aslında evlenmek, romantik ilişki yaşamak isteyenler. Hayalcilik onların en belirgin özelliği.

Sol elin yüzük parmağına yüzük takmayı tercih edenler ise sorunları çözmede becerikli ve yaratıcı kişiler olarak tanımlanıyor.

Serçe parmağa yüzük takan insanları olağanüstü olarak nitelendirebiliriz. Bu insanların ikna yeteneği kuvvetli, sanatsal yönü yüksek ve yaratıcı tarafları oldukça önde…

Kurnazlık ve beceriklilik de en çok onlardan sorulur. Ayrıca iş başarıları da çok yüksek.

Yorumlar 1 yorum