Alışveriş yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Kadınların en büyük tutkusu olan alışveriş mutsuzken bir kadını mutlulukta nirvanaya ulaştırır. Peki ya gereksiz yere yaptığınız alışverişler?

Alışveriş yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Aylık geliriniz her ne kadar fazla olursa olsun eğerki yaptığınız alışverişleriniz planlı ve yeteri kadar gerekli değilse gelerinizin yüksek olması ne yazık ki bu noktada hiç bir anlam ifade etmemektedir. Anı kurtarayım mutlu olayım demek için alışveriş yapanlardansanız. Bu durum size anlık mutluluğu sağlarken bir kaç gün sonra 'ben ne yaptım' demenize neden olacaktır! 

Hem cebinizi hem de doğru alışveriş yapmanın püf noktaları:

- Alışveriş merkezlerinde veya esnaf mağzalarında, pasajlarda indirim günlerinde sadece indirime girdi diye daha sonra kullanmayacağınız bir ürünü satın almamaya kendinizi şartlamalısınız. Böylelikle evinizde bulunan fazla eşya birikmesinden kurtulmuş olacaksınız. 

- Alışverişe çıkmadan önce mutlaka fiyat araştırması yapın. Günümüz teknolojisiyle artık akıllı telefonlardan mağazaların internet sitesinden satın almak istediğiniz ürünlerin fiyatlarını takip edebilirsiniz. 

- Modaya uyum sağlamak oldukç apopüler olabilir ama unutmamalısınız ki sadece moda olduğu için arldığınız ürünü bir kaç gün sonra kullanmayı bırakabilirsiniz. Kendinize yakışanı ve sevdiğiniz ürünüleri satın alarak da kendi modanızı yaratabilirsiniz.

- Eeee ne demişler söz uçar yazı kalır! İşte bu sözden yola çıkarak ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz ürünleri bir yere not almayı alışkanlık haline getirin. Aksi takdirde alışverişe çıktığınızda 'ben ne alacaktım' düşüncesine kapılıp o an mantıklı gelen ama aslında olmayan bir ürünü satın alabilirsiniz.

- Alışverişe zaman verin! Ayak üstü alışveriş diye bir şey olmaz. Alışverişe çıkmanız gerekiyor ihtiyacınız olan ürünler varsa bir gün veya gerekirse iki gün ayırın. Denemediğiniz ürünü kesinlikle almayın elinizde baktığınız beğendiğiniz bir ürün evde denediğinizde üzerinizde hoş görünmeyebilir ve bu da tekrar aynı yere gidip ürünü değiştirip boşa vakit kaybetmenize neden olur!

- Dedimiz gibi alışveriş bir çok kadın için anlık mutsuzluklarda, sizi mutlulukta nirvanaya ulaştırmaktadır. Bu da demek oluyor ki ihtiyacınız olmayan ürünleri mutlu olmak amacıyla yapılan alışverişlerde fazlasıyla satın almak demektir. 

 

Yorumlar