Bebeklerde kabızlık nasıl giderilir anne sütü birebir!

Bebeklerde kabızlık nasıl giderilir? Bebeklerde sıklıkla karşılaşılan, kabızlık sorununu gideren doğal ve pratik yöntemleri sizler için hazırladık!

Bebeklerde kabızlık nasıl giderilir anne sütü birebir!

Kabızlık problemi bebeklerde sıklıkla karşılaşılan problemlerden biridir. Bu problem hem anneyi hem de bebeği oldukça rahatsız etmektedir. Biz de siz elmaelma.com okuyucularımız için bebeğinizi kabızlık problemnden kurtaracak doğal yöntemleri hazırladık. Peki bebeklerde kabızlık nasıl giderilir? İşte bebeğinizi kabızlıktan kurtaracak doğal ve pratik yöntemler! 

BEBEĞİNİZİN KABIZ OLDUĞUNUN BELİRTİLERİ! 

Bebeğinizin kabız olduğunu anlamanın bazı basit olları bulunmaktadır. Bunlardan birkaçı;  bebeğin karın kısmının gergin ve sert olması, sürekli huzursuzluk halinde olması, tanecik şeklinde dışkı, siyah veya gri renkteki koyu dışkılar bebeğinizin kabız olduğunun göstergelerindendir. 

KABIZLIĞA İYİ GELEN DOĞAL YÖNTEMLER:

ANNE SÜTÜ 

Kabızlığı geçiren en ideal ve en bilinen yöntemlerden biri tabiki anne sütüdür. Anne sütü bebeğin sert olan dışkısının yumuşamasını sağlamaktadır. Bağırsakları canlandırmakta ve beslemektedir. 

 MASAJ YAPIN 

Bebeği sırt üstü pozisyonda yatırıp göbek deliği olduğu yere saat yönünde masaj uygulayın. Ardından aynı işlemi zıt yönde uygulayın. Bu masaj bebeğinizin rahatlamasına yol açaçacak ve kabızlık sorununu en kısa sğre içerisinde çözecektir. 

ZEYTİNYAĞI

Temiz bir kulak çubuğunu zeytin yağına batırıp kabız olan bölgeye çubukla ileri-geri ve dairesel hareketler yapılmalıdır. Fakat yeni doğan bebeğe bunu yapmak için mutlaka uzman onayı alınmalıdır.

BEBEĞİNİZE DUŞ ALDIRIN

 Ilık bir duş bebeğin rahatlamasını sağlayacaktır. Sıcak su herzaman dışkı kanalının genişlemesine yardımcı olmaktadır. Bu da kabızlık için birebirdir. 

 BİSİKLET EGZERSİZİ YAPTIRIN 

Sırtı yere yatacak şekilde duran bebeğin dizlerini hafifçe kıvırtıp bisiklet pedalı çevirir gibi hareketler uygulayın

 

Yorumlar