Süt sevmeyen çocuklara doktorlardan efsane bir alternatif

Süt sevmeyen çocuklara ne verilmelidir? Büyüme çağındaki çocukları temel besin kaynaklarından süt, nasıl içirilir? İşte yanıtı...

Süt sevmeyen çocuklara doktorlardan efsane bir alternatif
-A A+

Özellikle büyüme çağındaki çocukların süt içmesi gerektiğini artık hepimiz biliyoruz. Peki süt sevmeyen çocuklar için ne yapmalı? Sütün içindeki vitaminlerden eksik kalmaması için doktorlar tavsiyelerde bulundu. Büyüme çağındaki çocukların kemik gelişimi için düzenli süt tüketiminin önemli olduğuna dikkat çeken uzmanlar, süt içmeyi sevmeyen çocuklar için alternatif bir tatlı olan sütlü muhallebi tüketimini öneriyor.

ÇOCUKLARA MUHALLEBİ YEDİRİN

Çocukların büyümesinde ve gelişiminde vazgeçilmez besinlerin başında yer alan sütü severek tüketmeleri için tatlı çözümler üretilebileceğini söyleyen uzmanlar, annelere çocuklarına içinde bol süt olan muhallebi yedirmelerini öneriyor. Ara öğünlerde farklı meyvelerle zenginleştirilmiş muhallebiler ile çocuklar günlük süt ihtiyaçlarını karşılamış oluyor.

MUHALLEBİLER SAYESİNDE KALSİYUM ALABİLİRLER 

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman İnanç, büyüme için gerekli olan kalsiyum ve diğer minerallerin bol sütlü muhallebi seçeneğiyle de alınabileceğini belirtiyor. İnanç, “Çocuklar çeşitli nedenlerle süt içmeyi reddedebiliyor ve anneler için çocuklara süt içirmek sorun haline gelebiliyor. Sade süt içmek istemeyen çocuklar için en iyi alternatiflerden birisütle hazırlanan muhallebilerdir. Muhallebiler sayesinde çocuklar sütten alacakları kalsiyum ihtiyaçlarını da giderebilir” dedi.