Anneler Günü'nde en çok alınan hediyeler ve annelerin alınmasını istemediği hediyeler listesi

Anneler Günü'nde en çok alınan hediyeler ile annelerin alınmasını istemedikleri hediyelerin listesi belli oldu. İşte araştırma sonuçları...

Anneler Günü'nde en çok alınan hediyeler ve annelerin alınmasını istemediği hediyeler listesi

Anneler Günü'nde anneler nasıl hediyeler almak ister? Aslında her anna için bir güzel yüz, bir öpücük belki de bir buket çiçek yeter ama ille de hediye alınacaksa bakın ne isterler?

DORinsight tarafından yapılan “Anneler Günü Araştırması”  bu yılın Anneler  Günü hediye tercihlerine, beklentilerine ve bütçelerine ilişkin veriler ortaya koydu.

Araştırma kapsamında katılımcılara “Anneler Günü hediyesi için bütçeniz nedir?” diye sorulduğunda;

- yüzde 9’u “10-50 TL”,

- yüzde 31’i “50-100 TL”,

- yüzde 34’ü “100-200 TL”

- yüzde 13’ü “200 – 500 TL” ve

- yüzde 6’sı “500 TL ve üzeri” fiyat aralığında bütçe ayırdığını açıkladı. Katılımcıların yüzde 8’i ise hediye almayacağını belirtti.

ANNELERİN YÜZDE 23'Ü HEDİYE BEKLEMİYOR AMA...

Ayrıca katılımcıların yüzde 23’ü kendileri için bir hediye beklentisi içinde olmadığını, yüzde 44’ü ise kendi annesine kıyafet veya ayakkabı alacağını belirtirken; “Hangi hediyeyi almak istemezsiniz?” sorusuna katılımcıların yüzde 27’si “küçük ev aleti veya beyaz eşya” cevabını verdi.

Araştırma kapsamında katılımcılara “Anneler Günü’nde annenize hangi hediyeyi almayı düşünüyorsunuz?” diye sorulduğunda katılımcıların;

- yüzde 44’ü “Kıyafet / Ayakkabı”,

- yüzde 15’i “Küçük Ev Aletleri / Beyaz Eşya”,

- yüzde 13’ü “Takı / Mücevher”,

- yüzde 11’i “Çiçek”,

- yüzde 10’u “Annemi yemeğe götüreceğim”,

- yüzde 4’ü “Kendim bir hediye hazırlayacağım” ve

yüzde 2’si “Tatil / Seyahat” hediye alacağını belirtti.

ANNELER NE İSTER?

Araştırma kapsamında katılımcılara “Anneler Günü’nde size gelmesini istediğiniz hediye nedir?” diye sorulduğunda katılımcıların yüzde 23’ü “Hediye beklentim yok”, yüzde 19’u “Takı / Mücevher”, yüzde 19’u “Kıyafet / Ayakkabı” , yüzde 15’i “Çiçek” , yüzde 13’ü “Tatil / Seyahat” , yüzde 11’i “Küçük Ev Aletleri / Beyaz Eşya” hediyesi beklediklerini belirttiler. 

ANNELER NE İSTEMEZ?

Araştırma kapsamında katılımcılara “Anneler Günü’nde size alınmasını istemediğiniz hediye nedir?” diye sorulduğunda katılımcıların yüzde 27’si “Küçük Ev Aletleri / Beyaz esya”, yüzde 24’ü “Takı / Mücevher”, yüzde 21’i “Çiçek” , yüzde 15’i “Kitap”, yüzde 14’ü “Kıyafet / Ayakkabı” hediye edilmesini istemediğini  belirtmiştir.

Yorumlar