Doğum sonrası yoğun anneler için bakım öneriler manikürü gözünüzde büyütmeyin!

Doğum sonrası değişen vücudunuza ve eve yeni gelen bebeğinize odaklanırken çoğu zaman kendinizi ihmal ediyor olabilirsiniz. İşte size pratik bakım önerileri!

Doğum sonrası yoğun anneler için bakım öneriler manikürü gözünüzde büyütmeyin!

Bakım yapmak sanılanın aksine göründüğü kadar zor bir şey değil! Özellikle sürekli olarak şikayet edilen durumlardan biride doğum sonrası annelerin eve gelen minik bebeğe odaklanmaları ve değişen vücuda adapte olma süreci derken kendilerini ihmal ederler. Bu süreci bebeğe yorarak beslenmesi, ihtiyaçları, bakımı derken uzayabilecek en uzun liste haline gelir. Ancak günlük veya haftalık kısa süreli bakımlar sayesinde sürekli olarak şikayet ettiğiniz 'zaman bulamıyorum' bahanelerinden kurtulup hem bebeğinize veya yoğun hengameli iş hayatınızı devam ettirebilir hem de bakımlı olabilirsiniz! İşte sırrı elmaelma.com'da! Sizin için sıraladığımız önerilere göz atabilirsiniz.

SAÇ KESİMİ HAYAT KURTARIR!

Yüz hatlarınızı ve her gün yataktan kalktığınızda saçınızı taramamanıza rağmen havalı duracak bir kesim belirleyin kendinize! Günlük hayatınızda uzun uğraşlar gerektirmeyecek bir kesim her zaman daha iyi ve bakımlı görünmenizi sağlayacaktır.

ELİNİZİN ALTINDA BİR KAPATICI BULUNDURUN!

Yorgun ve telaşlı bir hayatınız olabilir ve göz altınızda yorgunluğa bağlı olarak bir takım kararmalar olabilir. Bunu dışarı belli etmemek için her zaman elinizin altında bir kapatıcı bulundurun. Ten renginizden bir kaç ton açık olacak  şekilde parmaklarınızla tampon hareketlerle uygulayabilirsiniz.

KIVRIK KİRPİKLER

Yorgunluktan gözleriniz aşağıya düşebilir ve gözlerinizi her daim anlamlandırmak ve çekici bakışlar için kıvrık kirpiklere sahip olmak için rimel vazgeçilmeziniz olmalı! Ancak her gün bu uygulamalar ile uğraşmak istemiyorsanız aylık yaptırabileceğiniz ipek kirpik veya kirpik lifting işlemi yaptırabilirsiniz.

MANİKÜRÜ GÖZÜNÜZDE BÜYÜTMEYİN!

Sürekli olarak manikür yaptıramazsınız ancak manikürünüzün olabildiğince uzun gitmesi için tırnaklarınızın üzerinden cila geçerek idare edebilirsiniz. Böylelikle tırnaklarınızın daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Yorumlar