ilişki terapisti nedir

Her ilişkinin inişli çıkışlı bir ritmi vardır. Bazem bu ritimlerin düzelmesi imkansız gibi görünebilir. Bunun çiftler için son şansmı gibi gelir kimisi ilişkisini sonlandırırken kimi çiftler ilişki terapistine gider.

ilişki terapisti nedir

İlişkiler zaman zaman inişleri ve çıkışları olan dönemlere girebiliyor. Bu durumda bazı ilişkiler son bulurken bazı ilişkiler ilişki terapisini son bir şans olarak görüp terapiye başlıyorlar. Peki nedir bu ilşki terapisi, ilişkilere etkileri nelerdir? sorusunu sizler için araştırdık... Genellikle ilişkiler işin içinden çıkılamadığı bir süreç içerisini girildiği zaman bu terapiye başvururlar. Aslında olan şey, terapist ilişkinin sorunlarını ortadan kaldırmaz!

Çiftin yaşadığı sorunu çözümlemesine hatanın kaynağını tanımalamasına yardımcı olur... Çiftin sorunlarla baş edebilecek güçlü yönlerini bulmalarını ve sorunun çözülebileceği konusunda umut oluşumunu destekler.İlişki terapisi ilişkinin zamanda şiddetli, kopma  derecesine gelmiş bir ilişkiyi kurtarması da mümkündür.

Çiftler birbirlerini seviyorsa ve hataları kabul edip ilişkiyi sürdürmek istiyorlarsa terapi ile ilişkinin eskisinden daha iyi olması mümkündür. Fakat terapinin amacı ve işlevi her ilişkiyi her şeye rağmen sürdürülmesini desteklemek değildir. Çift aile için gereken çözümü orta yolu bulmak yaşadıkları zorluklarla mücadele etmelerini desteklemektir aksi kabul edilmemektedir.

Yorumlar