Mutlu ilişkinin sırrı nedir her şeyden önce kendinizi affedin!

Mutlu ilişki için yapılması gerekenler nelerdir? İlişkide mutluluğu yakalamak bizleri geçmişin defterlerini açmaya küçük bir yolculuğa çıkarıyor.

Mutlu ilişkinin sırrı nedir her şeyden önce kendinizi affedin!
-A A+

Bir ilişkiyi uzun süreli ve mutlu bir şekilde yürütmeyi kim istemez ki? Ancak her şeyi bir kenara bırakıp bir ilişkide mutluluğu sağlayabilmek için ilk olarak kendi iç dünyanızda kısa bir yolculuğa çıkıp bazı hesapları halletmeniz gerekiyor. Aksi taktirde gerek geçmişin izleri gerek sarsılmış bazı duygular ilişkinizin ilerleyen seviyelerinde problem olarak karşınıza çıkabilir. Elmaelma.com okurları için mutlu bir ilişkinin temellerini atmanın 6 yöntemini bir araya getirdik! İşte mutluluğun sırrı...

KENDİNİZİN FARKINA VARMA ZAMANI!

Her şeyi bir kenara bırakın. Siz bu hayatta ne istiyorsunuz? Sevdiğiniz yönleriniz, sevmediğiniz yönleriniz, karşınızdaki kişiden beklentileriniz bunların hepsinin cevabını kendinize verin eğerki karşınızdaki bunları karşılayabiliyorsa siz zaten doğru kişiyle berabersiniz demektir. Her şeyden önce ne istediğinizin farkına varıp kendinizle konuşmalısınız!

AFFET!

Hepimiz zamanında geri telafisi olmayan veya geç olmayan bazı hatalar yaptık. Ancak şunu unutmamalısınız ki her hata kişinin aynı hataya tekrar düşmesini engeller. Hatalarınızdan ders çıkarın ve aynı şeyleri tekrarlamamaya özen gösterip geçmişte yaptıklarınız yüzünden kendinizi affedin! Affetmek geçmişte yaşadıklarınızı değiştirmeyecektir ancak gelecek için bir çok şeyi değiştir bunu sakın unutmayın!

KENDİNİZLE BARIŞIK OLUN!

Güzellik kavramı kafanızda ne oluşturuyor? 90-60-90 bir fizik mi? Hayır, fiziksel değişiklikler kişinin beğenisine göre değişen bir şey elbetteki ancak vücudunuzdaki fazla olan 10 kilonun ilişkinizi etkilemesine izin vermeyin. Mesela bunu sürekli takıntı haline getirip ilişkide sorun haline getirmeyin. Düşünceleriniz, hissettikleriniz ve en önemlisi kalbiniz kadar özel olduğunuzun farkına varın! Vücudunuzdaki 10 kilo sağlığınızı etkilemiyorsa sizden neyi götürebilir ki?

KENDİNİZİ ZAMAN ZAMAN ŞIMARTIN!

Karşımızdaki kişiden beklediğimiz en önemli olan şeylerden biri de ilgi... Peki siz kendinize ne kadar değer veriyosunuz? Eğer ki siz bir başkasından önce kendinize değer vermiyor ve ilgi göstermiyorsanız karşınızdaki kişinin size ilgi vermesini nasıl isteyebilirsiniz ki. Kendinize zaman zaman vakit ayırın, kendinizle dertleşin ve zaman zaman kendinizi şımartın. 

KENDİNİZİ ÇOK SEVİN!

Her şeyden önemlisi sevmek sevilmek ne güzel şeyler değil mi? Hayata güzel bakmanın en önemli aşamalarından biri sevmekten geçiyor. Siz ilk önce kendinizi sevin ki sevmenin ne güzel bir şey olduğunu karşınızdaki kişide farkına varsın. Her şeyin yolu yine kendinizden geçiyor. Kendinizi sevin, merhamet gösterin, affedin sonra bakın bakalım sorun yaşıyor musunuz. Her sabah yeni bir güne uyandığınızda aynada kendinize gülümseyin ve her şeyin çok güzel olacağını itiraf edin!
Kendinizi sevin, ama ÇOK SEVİN!
Unutmayın, hayata güzel bakmanın tek yolu kendinizden geçiyor.

1 Yorum
Güzel yazmışsın vesselam..