Seks vajinayı genişletir mi?

Cinselliğe dair çok çeşitli sorular bulunmaktadır ama içlerinde en sık sorulan sorular arasında 'Cinsellik vajinayı genişletir mi?' Sizler için araştırdık.

Seks vajinayı genişletir mi?

Vajinanın genişlemesi bir çok kadının dert yandığı sorunlar arasında yer almaktadır. Cinselliğini ve doğumun vajinayı genişlettiğine dair sıkça sorulan soruları sizler için araştırdık. İşte çok merak ettiğiniz o sorunun cevabı...

Biraz düşünülecek olursak vajinanın esnekliği inanılmaz derecede esnektir. Tampon ve doğum esnasında bir bebeğin çıkması derken merak edilen o soru sizce gerçekten doğru mudur? 

Women's Health'e açıklamalarda bulunan Dr. Michelle Metz vajinayı seks sırasında açılıp orjinal haline geri dönen kaslı bir lastiğe benzetiyor. Bu durumda cevap evet gibi gözüküyor ancak ilk cinsel ilişkiniz vajinanızın boyutunun değişmesine neden olabiliyor. Vajinal girişi kaplayan kızlık zarı yırtıldığında vajina girişinin boyutu genişliyor. Jinekolog Metz, farklı penis boyutlarında erkeklerle birlikte olunduğunda vajinal girişin genişleyebileceğini ancak ilişki sonrasında tekrar eski haline döneceğini söylüyor. "Seksin tek başına vajinanızı kalıcı olarak genişletmesi imkansız" diye ekliyor. Vajina kalıcı olarak genişlemese de fazla gerildiğinde kağıt kesiği gibi küçük yarıklar ve sızlamalar olabilir.

seks vajinayı genişletir mi

Pek çok kadının bu konuyu dert ettiğini belirten kadın sağlığı uzmanı Dr. Jennifer Wider vajina girişinin ortalama genişliğinin 2 ila 3.5 cm arasında değiştiğini söylüyor. "Bazı kadınlar labianın görüntüsünü bazıları ise fazla gevşek oluşunu dert ediyor" diyen Wider, pelvik duvarı egzersizinin vajinal duvarı güçlendirebileceğini ekliyor. Bu şekilde hem cinsel fonksiyonu gelişecek hem de idrar yolu problemleri azalacak.

 

 

Yorumlar