Sevgili neden aldatır cinsel yaşam etkiliyor!

Sevgili neden aldatır? Aldatan erkek ya da kadınların cinsel yaşamları nasıldır? İşte tüm merak edilenler!

Sevgili neden aldatır cinsel yaşam etkiliyor!

 İlişkiler aşk ve tutkuyla başlıyor. Peki hep öyle mi gidiyor? Uzun ilişkileri olanlar iyi bilir ki bir süre sonra sevgi ve sadakatla başlayan ilişkilerde  kavgalar, aldatmalar ve hır gür yaşanmaya başlıyor. İlişkileri sonlandıran nedenlerin tahtında ise hiç kuşkusuz aldatma oturuyor. Peki neden aldatıyoruz? Sevgili neden aldatır? Aldatan erkek ya da kadınların cinsel yaşamları nasıldır? Konuyu cinsellik penceresinden inceledik. İşte aldatmada cinsel yaşamın sırları! 

CİNSEL VE DUYGUSAL OLARAK DEĞİŞİKLİK GÖSTERMEKTEDİR 

Erkeklerin genellikle partnerlerini aldatmalarındaki en önemli sebep cinsel tatminsizlik duygusu oluyor. Bunun yanı sıra cinsel hayatı renklendirme ya da cinsel fantazilerini gerçekleştirmeden kaynaklı olmaktadır. Aldatmanın nedenleri cinsel ya da duygusal olarak değişiklik göstermektedir. 

''HEYECAN CİNSEL PERFORMAN ANKSİYETESİNE YOL AÇMAKTADIR''

 Birçok erkek için iki cinsel partnerin olması sorun yaratmamaktadır. Hatta bazıları tarafından tercih bile edilebiliyor. Aldatan erkek eşine karşı soğusa bile kendini mecbur hissettiğinde sorunsuz ve düzenli olarak seks yapabilmektedir. Aldatan erkeklerin birçoğunda kendini yeni partnerine kanıtlama endişesi vardır. Bu durum ilerleyen dönemlerde ''cinsel performans anksiyetesi'' olarak adlandırılmaktadır. Aldatma kişide strese yol açmaktadır. Bu da erken boşalma ve sertleşme problemlerini ortaya çıkarmaktadır. 

KADINLAR İLİŞKİLERİNDE MUTSUZ OLDUKLARI ZAMAN ALDATIYORLAR 

Aldatan taraf eğer kadınsa azınlıkta olanlar cinsel nedenlerle aldatanlardır. Kadınların alatması eğer bir hastalığı yoksa nemfomani gibi genellikle duygusal nedenlerden kaynaklanmaktadır. Kadınlar ilişkilerinde mutsuz oldukları zaman ya da başka birine aşık oldukları zaman partnerlerini aldatmaktadırlar. Duygusal olarak bir yakınlık ya da bağ hissetmedikleri biriyle cinsel ilişkide bulunmak istemezler. 

KADINLARDA CİNSEL İSTEK SEVGİ VE BEĞENİYLE DOĞRUDAN İLİŞKİLİDİR 

Kadınlar iki cinsel partneri idare etme konusunda erkekler kadar rahat değiller. Kadınlarda cinsel istek, partnere karşı duyulan sevgi, beğeni ve yakınlıkla doğrudan ilişkilidir. Kadın başka bir erkekle cinsel ilişki yaşarsa muhtemelen kendi partnerine karşı olan bütün duyguları bitmiştir. Başka biriyle ilişkisi olan kadın asla eşinin yanında soyunup giyinemez. Eşinin dokunuşlarına karşı ani ve sert tepkiler verebilir, kaçınma davranışları sergiler.

 HAYATI KABUSA ÇEVİRİYOR 

Ne taraftan bakarsanız bakın aldatma ilişkileri ve hayatları alt üst eden bir davranıştır. Bir yandan psikolojinizde derin yaralar açarken bir yandan da cinsel hayatınızı kabusa çevirmektedir. Akıldan çıkarmamak gereken bir şey var ki o da şudur; Küçük bir an için ömür boyu mutsuz olmayı göze almamakta fayda var. 

 

 

Yorumlar