Yeni biriyle flörtleşmenin en etkili yolları nelerdir?

Beğendiğiniz ve etkilendiğiniz birini gördünüz ama ilk adımı atamıyorsunuz. Bu durumlarda ilk cümleyi kurmak imkansız gelebilir. İşte sizler için taktikler...

Yeni biriyle flörtleşmenin en etkili yolları nelerdir?
-A A+

Kadınlardan birşey beklemek bazen sıkıcı ve zorlayıcı bir hal alabilir. Belkide ilk hamleyi yapmak doğru bir fikirdir. Kadın veya erkek fark etmeden ilk adımı atan kişiden hoşlanırlar. Yapılan bir araştırmada psikologlar doğru bir şekilde flört etmenin dış görünümden daha etkili olduğunu buldular.

CÜMLELERİNE DİKKAT EDİN

Karşı tarafın size karşı ilgili olduğunu anlamadan fiziksel temasa geçmeyin. İlgili olduğunu anlamak için ise, sohbetteki cümlelerin uzunluğuna bakabilirsiniz. Eğer, uzun ve detaylı cümleler kuruluyorsa, karşı tarafın sizden hoşlandığı anlamına geliyor.

İLTİFAT EDİN

İnsanlar iltifat duymayı çok sever. Fakat dikkat etmeniz gereken konu iltifat ederken abartıya kaçmadan ve yersiz iltifatlarda bulunmamanız. Karşınızdaki kişinin gerçek ve güzel yanlarını karşıya yansıtın. Bu eylemle flörtü başlatmıl olacaksınız. 

RAHATSIZ ETMEDEN GÖZLERİNİZLE KONTROL EDİN 

Gözlerinizle kişiyi takip etmek seninle ilgileniyorum demenin bir başka yoludur. Bu yöntem flörtleşme başlayana kadar devam edebilir. Karşındaki kişiyi rahatsız etmeden. Eğer oda sizinle göz kontağı kuruyorsa aranızda birşeyler başlamış oda sizden etkileniyor demektir.

BEN SENİ ARKADAŞ OLARAK GÖRÜYORUM!

Erkekler yanında olan kız arkadaşlarının onlardan hiç bir zaman hoşlanmayacağını düşünüyorlar. Belkide ilk adımı atamıyordur. Veya karşısındaki tarafın ondan hoşlandığını ve ilgisini farkında değildir.