21 Ocak-11 Şubat Kova Burcu'nda Merkür Retrosu ve etkileri!

Merkür Retrosuna Dikkat!..Astrolog Demet Baltacı 21 Ocak 2015'te başlayan Merkür Retrosunun etkilerini anlatıyor!

21 Ocak-11 Şubat Kova Burcu'nda Merkür Retrosu ve etkileri!

Kova burcunda ilerleyen iletişim gezegeni Merkür,

21 Ocak - 11 Şubat aralığında Retro harekette olacak.

Mitolojide Merkür gezegeni en çok “Tanrıların habercisi” olarak tanınır.  Tüm zihinsel faaliyetler, yetenekler, okuma, yazma, konuşma, öğenme, iletişim, seyahat, eğitim, ulaşım, nakliye, ticaret,  pazarlama, yakın çevremiz, kardeşlerimiz Merkür’ün yönetimindedir.

Merkür Güneş etrafındaki turunu ortalama  1 Güneş yılında tamamlar.

Güneş' e yakınlığından dolayı en fazla Güneş ' ten 28 derece uzaklaşabilir. Bir burçta yaklaşık 2 ila 3 hafta arası kalır. Senede ortalama 3 kere Retrograde hareket yapan Merkür Retro olduğu zaman  bulunduğu burçta 2-3  ay kadar kalabilir. Çok hızlı bir gezegen olan Merkür retro döneminde yavaşlar ve dünyanın yörüngesine yakın bir konuma gelir. Biz bunu geri hareket ediyormuş gibi algılarız aslında fiziksel olarak geri gitmez. Merkür diğer gezegenlerden farklı olarak büyük bir metal çekirdeğe sahiptir. Bu çekirdek gezegenin yüksek bir manyetik güç oluşturmasını sağlar. Özellikle retro dönemlerde bu manyetik güç dünyamızı daha fazla etkiler ve elektronik araçların bozulma sebebi de budur.

Modern dünyada Merkür bilginin yayılmasına yardımcı olur. Merkür İkizler burcu ve Başak burcunun yöneticisidir. Bunun yanında evrensel zodyakta 3. evin ve 6. evin yöneticileri olarak bilinir.

Zihinsel yeteneklerimiz, düşünce gücümüz ve iletişim tarzımızı etkileyen Merkür, retro hareket yaptığında, temsil ettiği alanlarda gecikmeler, yavaşlamalar ve aksilikler oluşturabilir. Merkür' ün Retro olduğu zamanlar iletişimde sorunlar yaşarız. Uzun zamandan beri görmediğimiz pek çok insanla karşılaşabilir yarıda bıraktığımız işlerimizi tamamlayabiliriz.

Merkür retro iken nelere dikkat etmeliyiz?

Bu dönemde yeni girişimler ve anlaşmalar yapmak yerine eksik işlerimizi tamamlamak, problemlerimize çözümler aramak daha doğru olacaktır. Yeni kararlar almak ve uygulamak için acele etmemelisiniz. Kuşkusuz bir çok ilginç fikirler üretebilirsiniz ancak retro bittiğinde kararlarınızın ve şartlarin da değişebileceğini unutmayın.

Yeni anlaşma ve sözleşme yaparken çok dikkatli olunuz . Merkür' ün Retro zamanlarında yapılan anlaşmalarda ileride problemler çıkabilir.  Merkür randevuları seyahatleri ve mesajları da yönettiği için bu dönemlerde randevularınız gecikebilir , toplantılar geç başlayabilir. Eğer bu dönemlerde anlaşma yapmak zorundaysanız, anlaşma maddelerini çok dikkatli bir şekilde okuyunuz.

Bu dönemde çok mecbur kalmadıkça önemli alışveriş yapmayın. Bu dönemde aldığınız bir ürün arızalı olabilir ya da olması gerekenden pahalıya mal olabilir. Özellikle elektronik eşyalarda yeni otomobillerde bu dönemde problemler çıkabilir . Merkür Retro iken arzu ettiğiniz ürünü araştırabilir, Merkür düzeldiği zamanda ürünü satın alabilirsiniz.

Eski arkadaşlarla görüşebilirsiniz...

Bu dönemlerde eskiden yaşadığınız ya da seyahat etttiğiniz yerlere tekrar gidebilirsiniz. Uzun yıllar önce gördüğünüz eski dostlarınızla, akrabalarınızla karşılaşabilirsiniz. Bu dönemde eski ilişkilerin tekrar gündeme gelmesi de söz konusu.. Aslında ilişkilerinizdeki sorunları konuşup çözüm aramak için bu dönemi değerlendirebilirsiniz. Sizin için anısı olan eski eşyalar, çocukluk fotoğrafları ile karşılabilir ya da bir süre önce kaybettiğiniz bir eşyanızı bulabilirsiniz.

Merkür, iletişim, ulaşım ve seyahatleri sembolize ettiği için dikkatli olun!..

Bu dönemde seyahat ederken çok çeşitli aksilikler yaşamanız olasıdır. Eğer kendi aracınızla yola çıkacaksanız, arabanızın bakımlı olduğundan emin olun. Yanınıza yol haritaları alın,  arabanızın muayenesi, sigortası, ruhsatı gibi tüm evrakların yanınızda olduğundan emin olun. Eğer uçak ile seyahat edecekseniz biletlerinizi pasaportunuzu iki kere kontrol edin.

Bilgisayardaki dosyalarınızı yedekleyin. Bu dönemde çoğunlukla yeni bir virüsün saldırısına uğrayabilir veya eskiden makinenize girmiş bir virüs aktive olarak verilerinizi silebilir. Bu sizin hem önemli bilgilerinizi kaybetmenize hem de maddi zarara uğramanıza sebep olabilir. Bir evrakı önemli bir yere gönderiyorsanız gittiğinden emin olmalısınız.

Merkür retrosunun genel etkilerini öz burcunuzla birlikte yükselen burcunuza göre de okumalısınız...

53929.jpg

Yorumlar