9 Eylül burç yorumlarınız!

Balık Burcunda Dolunay...Hazan ve Hüzün Mevsimi....Astrolog Demet Baltacı Dolunayın burcunuzun üzerinde yarattığı etkiyi yorumluyor!

9 Eylül burç yorumlarınız!

9 Eylül'de Balık burcunda ilerleyen Ay 04:39’ da Güneş ile karşıt açı yapacak ve 16 derece Balık burcunda Dolunay meydana gelecek.

Su grubunun değişken nitelikli burcu Balık Zodyak’ın son burcu olarak bir döngünün sona erdiğini tamamlandığını da sembolize eder. Biraz geri çekilip, yaşamımızı, duygu ve düşüncelerimizi gözden geçirmek isteyebiliriz. Bu süreçte önemli farkındalıklar kazanmamız da mümkün.

Ay dünyaya çok yakın konumlandığı için Süper Ay sınıfında yılın üçüncü dolunayı olacak. Neptün ve Venüs arasındaki karşıt pozisyon duygusal hassasiyetimizi ve sezgilerimizi çok güçlendirebilir. Aşırı duygusal ve romantik beklentiler hayal kırıklıkları ve yanılgılara da yol açabilir.
Platonik ve gizli yaşanan aşklar bu dönemde  yaralayıcı olabilir.

Çok hassas ve kırılgan olabileceğimiz için kendimizi rahatlatacak faaliyetlere zaman ayırmalıyız. Meditasyon, dua, sanat, müzik, yüzme, yardım faaliyetleri enerjimizi dengelememize yardım edebilir.
Yaşamımızdan çıkarmak, değiştirmek istediğimiz konular, alışkanlıklar, bağımlılıklardan kurtulmak için uygun bir dönemdeyiz.

Ay ve Güneş Satürn ile olumlu açı yapıyor. İhtiyacımız olan güven, destek ve başarıyı bize verebilir. İşbirlikleri, girişimler ve maddi kavramlarda bereketli ve verimli sonuçlar alabiliriz.

Sağlığımız hassas olabileceği için beslenmemize dikkat etmeli, dinlenmeye zaman ayırmalıyız. Sindirim sistemimiz, ayaklarımız, ayak parmakları, ruhsal sağlığımıza özen göstermeliyiz. Su, sıvılar, ilaç, kimyasallar, ve alkolden gelebilecek zararllara karşı temkinli yaklaşmalıyız.

( Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız hemen NÖBETÇİ ASTROLOĞA sorup öğrenebilirsiniz)

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)

Hareketli bir ayın ardından biraz içe dönüp kendinizi dinlemek isteyebilirsiniz. Eviniz ve aile büyükleri ile ilgili bazı belirsizlikler sonuca bağlanabilir.  Sağlık kontrolleri yaptırmak, zararlı alışkanlıkları bırakmak, diyete başlamak için uygun bir dönemdesiniz. Günlük rutinlerinizde, alışkanlıklarınızda değişimler yaşayabilirsiniz.

BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)

Dolunay sosyal yaşam ve insan ilişkileri konusunda şansınızı arttırabilir. Grup çalışmaları ve kalabalıklara hitap eden işlerde başarılı olabilirsiniz. Daha önceden başladığınız girişimler, başarılı olabilir ve hayallerinize kavuşabilirsiniz. Aşk, romantizm, çocuklar konusunda şanslısınız.

İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran)

Dolunay kariyer ve ev yaşamınıza dikkat çekiyor. Aile, ev ve iş yaşamında duygusal olarak biraz zorlanabileceğiniz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ancak karşınıza çıkan fırsatları değerlendirebilmek için olaylara objektif bakmalısınız. Kararsız kalmaz, zamanında hareket ederseniz kariyerinizde ilerlemenizi sağlayacak adımlar atabilirsiniz.


YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)

Dolunay sizi için şanslı enerjiler veriyor. Geleceğinizi etkileyecek güzel fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Siz veya çocuğunuzun eğitimi, akademik kariyeri ile ilgili gelişmeler hızlanabilir. Hukuksal bir soruna çözüm bulabilirsiniz. Keyifli bir tatil ve seyahate de çıkabilirsiniz.

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Dolunay ortak kazançlar ve gelir giderler konusunda belirsizlikleri giderip, bazı farkındalıklar kazanmanıza olanak sağlayabilir. Bu dönemde bazı beklenmedik harcamalarınız oluşabilir. Miras, sigorta, vergi, nafaka, kredi gibi konular da bu dolunay ile birlikte daha fazla gündeminizde yer alacaktır. Aileden ve aileye ait mülklerden gelir elde edebilirsiniz.


BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)

Dolunay ikili ilişkiler ve işbirlikleri alanında bazı dönüşümler yaşamanızı sağlayabilir. Evlilik ve iş ortaklığı kararı alabilir, gerekli adımları atabilirsiniz. Süregelen ilişkilerde dönüşümler de yaşanabilir. Eş ve partnerinizin yaşamındaki bazı gelişmeler de sizi etkileyebilir.

TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)

Dolunay sizin günlük rutinleriniz, iş yaşamınız ve sağlığınızı temsil eden alanda gerçekleşecek. Günlük yaşamınızda ve iş çevrenizde, düzenlemeler yapabilir, sağlığınız için tedavi ve diyete başlayabilirsiniz. Yanınızda çalışan kişiler, akrabalar ve evcil hayvanlarınızla ilgili gelişmeler meydana gelebilir.


AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )

Dolunay sizin beşinci evinizde gerçekleşiyor. Özel ilişkileriniz, duygusal hayatınız, yaratıcılığınız ve çocuklarınız ile ilgili konularda yeni gelişmeler bekleyebilirsiniz. Yurtdışı ile ilgili işleriniz, eğitim ve hukuksal davalarınızda meydana gelecek gelişmeler genel olarak hayatınıza olumlu yansıyabilir.

YAY (23 Kasım-21Aralık)

Dolunay ile birlikte eviniz, aileniz, ebeveynleriniz ile ilgili duygularınızı etkileyecek gelişmeler, bazı kavramlarda sonuçlanmalar yaşayabilirsiniz. Gerekli finansal desteği bularak ev sahibi olabilir ya da bir süredir uğraştığınız bir gayrimenkulun satışını gerçekleştirebilirsiniz.

OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)

Dolunay ile birlikte yakın çevreniz, kardeşleriniz ve akrabalarınızla ilgili gelişmeler olabilir. İşiniz ile ilgili eğitim, tanıtım, basın, internet ve yayıncılık gibi faaliyetlerde bazı gelişmeler gündemde olabilir. Çevrenizdeki hareket ve iletişimin artacağı bu dönemde kısa seyahatler yapabilir ya da misafir ağırlayabilirsiniz.

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)

Dolunay sizin para ve kazançlar evinizi aydınlatacak. Satürn’ün dolunayı destekleyen açısı ile birlikte  hak edişlerinizin karşılığını alabilirsiniz. Prim, tazminat, nafaka, miras gibi elinize önemli bir miktar para geçebilir. Merkür iş ve kariyerde sizi desteklerken, yurtdışı, hukuk, basın, yayın, seyahat ve eğitim gibi konuları gündeminize taşıyabilir.

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

Burcunuzdaki dolunay ile birlikte daha fazla öne çıkabilir, fark edilebilirsiniz. Dış görünümünüzde imaj değişimleri yapabilir, özel ilişkilerinizde dönüşümler yaşayabilirsiniz. Kariyer alanında bireysel yaratıcı çalışmalarınız daha fazla dikkat çekebilir. Emeklerinizin karşılığını artık alabilirsiniz.

Astrolog Demet BALTACI

BİLİNÇ OKULU

 
 

Yorumlar