Dolunay etkisi ve burç yorumlarınız!

Astrolog Demet Baltacı dolunayın burçlarınız üzerindeki etkisini anlatıyor! Bakalım burcunuz bu süreçten nasıl etkilenecek!

Dolunay etkisi ve burç yorumlarınız!

17 Aralık’ta İstanbul saatine göre Ay saat 11:29’da Yay burcundaki Güneş ile karşıt pozisyona gelecek ve 25 derece İkizler burcunda dolunay meydana gelecek. Yılın son dolunayı hava elementinde ve değişken enerjiler taşıyor. İletişim, hareket ve haberleşmenin yoğun olduğu bir zaman diliminde olacağız.

Dolunayın yönetici gezegeni Merkür Yay burcunda ve zihinsel olarak yüzeysel günlük detaylarla ilgilenmeden büyük vizyonlarla ilgilendiğimize işaret ediyor. Bu dolunayda eğitim, seyahatler, ticaret, yurtdışı, medya, yayıncılık, hukuksal konularda daha önceden yaptığımız girişimlerden sonuç alabilir, farkındalıklar kazanabilir, kararlar alabiliriz. Dolunaylar tamamlanma, sonuç alma ve dönüşüm dönemleridir.

Yeni ay haritasında Balık burcu yükseliyor. Yönetici gezegen  Neptün ve şiron yükselen ile temas halinde. Bizi yaralayan kavramlar, hatalarımızla yüzleşebilir; zarar veren kavramları ve bağımlılıkları hayatımızdan çıkarabiliriz. Jüpiter ve Satürn arasındaki üçgen açı gerekli sabır, güven ve manevi yardımı verebilecek pozisyonda.

İkizler burcu dolunayı İkizler ve Yay burcu başta olmak üzere Kova, Terazi, Koç, Aslan burçları için de olumlu etkiler taşıyor. Balık ve Başaklar bazı içsel çatışmalar ve zihinsel karmaşalar yaşayabilirler ancak bazı hatalarla yüzleşerek farkındalık da kazanabilecekler.

Dolunay ülkemizin haritasında on ikinci evde  ve natal Ay ile kavuşum, natal Merkür Satürn ile üçgen pozisyonda olacak. Hukuk, yargı, tutuklular, hapishaneler ile ilgili bazı gelişmeler hızlanabilir ve dönüşümler meydana gelebilir. Ay ile temas halkımızın bilmediği gizli kalmış bazı kavramların ortaya çıkabileceğini de işaret ediyor.

Dolunay günü bir süredir retro harekette olan Uranüs düzeliyor ve şu sıralarda ülkemizin natal Mars’ının tam karşısında onuncu evde seyrediyor.Transit Mars ise Terazi burcunda ve natal mars üzerinde. Yönetim ve muhalefet arasında gerginlik, ülke içerisinde huzursuzluk, ani durumlar meydana gelebilir. Yılbaşına doğru dolunayın tetiklediği  kavramlarla birlikte gökyüzündeki gerginliğin hızla artması hepimizin temkinli olması gereken bir dönemde olduğumuzu işaret ediyor.

Burç yorumlarınızı okurken, öz burcunuz ile birlikte yükselen burcunuzu da takip ediniz.

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)

Sevgili Koçlar, ikizler burcunda meydana gelecek dolunay ile birlikte  yurtdışı, eğitim, medya, yayıncılık, hukuksal konularda daha önceden yaptığınız girişimlerin sonuçlarını alabilirsiniz. Niyet ettiğiniz bir seyahati veya tatili gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir iletişim cihazı ve otomobille ilgili gelişmeler gündeme gelebilir.Kardeşleriniz ve yakın çevrenizdeki ilişkiler hızlanabilir ve bir çok haber alabilirsiniz.

BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)

Sevgili Boğalar,   İkizler burcunda oluşacak dolunay sizin sahip olduğunuz değerler ve kişisel güveninizle ilgili yeni farkındalıklar kazanmanıza yardım edebilir. Çevrenizden size destek olan ve yanınızda olan kişilerle ilişkilerinizi daha da sağlamlaştırabilirsiniz. Yeni kazanç imkanları veya bir borç veya krediyi ödeme konusunda yeni kaynaklar bulmanızda söz konusu olabilir.

İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran) 

Sevgili İkizler, dolunay sizin için yılın önemli bir dönemine işaret ediyor. Yaşamınızın herhangi bir alanında değişimler ve dönüşümler yaşayabilirsiniz. Özel ilişkilerinizle ilgili veya kariyerinizle ilgili hızlı gelişmeler yaşayabilir, haberler alabilirsiniz. İletişimin hızlandığı bir süreçtesiniz, yakın çevre ilişkileriniz güçlenebilir ve seyahatlere çıkabilirsiniz. Altı ay önce yaptığınız bazı girişimlerden sonuç alabileceğiniz bir dönemdesiniz.

YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)

Sevgili Yengeçler, dolunay iç dünyanızda kendinizle ilgili yeni keşifler yapmanıza yardımcı olabilir. Zihinsel yaratıcılığınızı daha aktif hale getirebilirsiniz. Çevrenizde sizden gizlenen bazı kavramlarla karşılaşabilir, iş ve çalışma ortamınızdaki kişiler hakkında yeni bilgiler alabilirsiniz. İlk başta sizi şaşırtabilecek bu durum uzun vadede yararınıza olacaktır. Kişisel bakım, sağlık,şifa amaçlı sağlık kontrolleri yaptırabilir, hastane, bakımevi gibi yerlerde bulunabilirsiniz.

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Sevgili Aslanlar,  dolunay ile birlikte sosyal çevrenizde ve günlük hayatınızda bazı değişimler yaşamanız mümkündür. Bir süre önce niyet ettiğiniz bir seyahati gerçekleştirebilir, dileklerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sizin için eski önemi kalmamış bir işi veya sosyal projeyi sonlandırabilir veya arkadaşlarınızdan biri ile ilişkinizi tekrar gözden geçirebilir, yeni karalar alabilirsiniz.

BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)

Sevgili Başaklar, dolunay  iş ve kariyer hayatınızda önemli açılımlar getirebilir. Bu dönemde yaratıcılığınız ve zihinsel yetenekleriniz çok aktif olacak. Özellikle iletişim, reklam, medya, basın gibi konularda işinizin gelişimine katkıda bulunacak önemli girişimler yapabilirsiniz. Birden fazla iş veya teklifle karşılaşmanız mümkün. Aileniz ve eviniz ile ilgili kavramlar vereceğiniz kararlarda etkili olabilir.

TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)

Sevgili Teraziler, İkizler burcunda yaşanacak dolunay  medya, yayıncılık, hukuk, eğitim ve yurt dışıyla ilgili kavramlarda beklediğiniz haberleri getirebilir. Dolunay ile birlikte kardeşleriniz ve yakın akrabalarınız ile ilgili sizi endişelendiren bazı konularda da sonuçlanmalar oluşabilir. Kendinizi daha iyi ifade edebileceğiniz, iletişim gücünüzün yükseldiği bir süreçte olacaksınız. Arzu ettiğiniz seyahati veya tatili gerçekleştirme fırsatı bulabilirsiniz.

AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )

Sevgili Akrepler,  dolunay maddi gelirleriniz ve ortak kazançlarınız alanını etkiliyor. Bir süredir beklediğiniz hakkınız olan bir para veya borç ödemesi elinize geçebilir. Otomobil almak için kredi çekebilir veya yakın çevrenizden destekler bulabilirsiniz. Bazı akrepler bu dönemde bir sağlık problemi nedeniyle tıbbi bir operasyon da geçirebilirler. Burcunuzdaki Satürn ve Jüpiter arasındaki olumlu görünüm uzun vadede sizi destekleyip güçlendiriyor.

YAY (23 Kasım-21Aralık)

Sevgili Yaylar,  İkizler burcunda yaşanacak dolunay ikili ilişkiler ve ortaklılarda bazı sonuçlanmalar getirebilir. Dolunayın yönetici gezegeni sizin burcunuzda. Kendinizi daha rahat ifade edebileceğiniz ve ilişkilerde belirleyici olabileceğiniz bir süreçtesiniz. Yakın çevre iletişiminiz artabilir ve seyahate çıkabilirsiniz. Bunun yanı sıra medya ve yayıncılık ile uğraşan Yaylar, yeni maddi kaynak yaratabilecek fırsatlarla karşılaşabilirler.

OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)

Sevgili Oğlaklar , İkizler burcunda oluşacak dolunay sağlığınız ve günlük yaşam düzeniniz, beslenme programınız ile ilgili yeni kavramları hayatınıza taşıyabilir. Sahip olduğunuz evcil hayvanınızın sağlığı ile ilgilenmek zorunda kalabileceğiniz gibi, yaşamınıza yeni bir evcil hayvan da dahil edebilirsiniz. Yanınızda çalışan yardımcınız ile ilgili gelişmeler olabilir ve çalışma koşullarınız etkilenebilir.

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)

Sevgili Kovalar,  İkizler burcunda sizi olumlu etkileyecek bir dolunay yaşayacaksınız. Aşk ve duygusal hayatınızdaki olumlu gelişmeler iş ve aile hayatınızı da destekleyebilir. İletişim cihazları ve otomobille ilgili yenilikler ve değişimler gündeme gelebileceği gibi keyifli bir seyahate de çıkabilirsiniz. Uğraştığınız bir sanat dalı veya özel bir hobinizle ilgili yaptığınız çalışmaların dolunay ile birlikte tanıtımını yapıp, göz önüne çıkmasını da sağlayabilirsiniz.

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

Sevgili Balıklar, ikizler burcundaki dolunay duygusal olarak hassasiyetinizi arttırabilir. Aile üyeleri, ebeveynler ve yaşadığınız ev ile ilgili bazı hızlı gelişmeleri hayatınıza taşıyabilir. Sağlık problemi olan bir aile üyesi ile ilgilenebilir, ya da evinizi taşımaya karar verebilirsiniz. Bu dönemde bazı Balıklar ev ve ofislerinde önemli değişimler yapabilirler.

Sevgilerimle

Astrolog Demet Baltacı

www.bilincokulu.com

 

 
Yorumlar