Parçalı güneş tutulması Başak burcunu nasıl etkileyecek paranıza dikkat edin!

Parçalı güneş tutulması Başak burcunu nasıl etkileyecek? 11 Ağustos 2018 cumartesi günkü parçalı güneş tutulması Başak burcu para falı dikkat diyor.

-A A+

Parçalı güneş tutulması Başak burcu etkileri parasal alanlarda olacak. 11 Ağustos cumartesi günü gerçekleşecek olan parçalı güneş tutulması Başak burcu etkileri hareketli bir dönemin başlayacağına işaret ediyor. Parçalı güneş tutulması etkileriyle Başak burcu meydana gelen sıradışı olayları akışına bırakmayı tercih etmeli. Parçalı güneş tutulması Başak burcu etkileri arasında bir de uyarıda bulunalım. Parçalı güneş tutulması Başak burcunda yapılan konuşmalarla ilgili sıkıntılar ve yanlış anlaşılmalara neden olabilir, hataları kontrol edin. İşte Astrolog Hande Kazanova'nın parçalı güneş tutulması Başak burcu etkilerine ilişkin elmaelma.com için anlattıkları.

"Cumartesi günü oluşan Parçalı Güneş Tutulmasında olayların kontrolü elinizde olmayacak sevgili Başaklar. Gerginlikleriniz ve karşınıza gelenler sağlığınızı göz ardı etmenize neden olabilir. Bu süreçte olayları akışına bırakmalı, gözlemlemeli, ve izlemelisiniz.  Yine bu Güneş Tutulması sizin kontrolünüz dışında gelişecek olaylarla dolu olabilir. Bu süreçte hesapta olmayan birtakım gelişmeler canınızı sıkabilir. Riskli girişimler, atılacak adımlar istenmeyen birtakım olayları karşınıza getirebilir ve kayıplar oluşabilir. Tutulmaya doğru yaklaşırken bu hafta kendinizi, daha önce yaptıklarınızı, konuşmalarınızı gözden geçirmeli, sıkıntı yaşadığınız noktalarda geçmişte yaptığınız hataları farketmelisiniz. Aşırı gurur, kibir, küstahlık gibi etkilerden uzak durun. Geçmişi hatırladıkça olayların etkisini daha derinden hissedebilirsiniz ama unutmayın en önemli şey affetmek. Başkalarını değil, kendinizi ve yaptıklarınızı."

Arkadaşlık ilişkileri, sosyal çevre, aileye dönük plan ve projeler, hedef belirleme, güvence dolu geleceğin kurulması yönünde etkilidir. Toplum hayatında yer almak, başkalarına ışık olacak çalışmalara imza atmak, ailenin büyümesi, gelişmesi yönünde kararlar vermek bu Tutulmanın özünde yer alıyor. Başaklar çok yoruldu biliyorum. Bu Tutulma yavaş yavaş sizi memnun edecek. Net bir şekilde yolunuzu belirleyeceksiniz. O yolda güvenle yürüdüğünüzü, büyüdüğünüz geliştiğinizi görecek ve bunun tadına varacaksınız. Sizi destekleyen aileniz veya yakın dostlarınız olacak. Birey olarak ayaklarınızı sağlam yere basacaksınız. Bu Tutulmada dikkat edilecek nokta. Özellikle bugünlerde, endişeyle, aşırı kaygıyla meselelere yaklaşmamanızdır. Sadece tedbirli dikkatli olun bu kafidir.

PARÇALI GÜNEŞ TUTULMASI EN ÇOK HANGİ BURÇLARI ETKİLEYECEK?

Bu tür gök olaylarında en çok merak edilenlerden biri de, burçlara olan etkisi. Parçalı Güneş Tutulması'nın burçlara etkisi olacak. Bu Güneş Tutulması, sabit burçların son dereceleri ve değişken burçların ilk derecelerinde kişisel gezegenleri olanları daha fazla etkileyecektir. 17-25 Ağustos, 16-24 Şubat, 17-25 Kasım, 18-26 Mayıs doğumlularda tutulma Güneş’leri ile temas edeceğinden kadersel değişimler, başlangıçlar yaşayabilirler. 

PARÇALI GÜNEŞ TUTULMASI NE DEMEK NASIL OLUR?

Parçalı güneş tutulması ne demek nasıl olur sorusunun yanıtını merak edenler için detaylar şöyle. Ay'ın Güneş'in önüne geçmesi ile Güneş Tutulması meydana gelir. Ay'ın Güneş'i tamamen kapatamaması durumuna ise Parçalı Güneş Tutulması denir. Her tam ve halkalı tutulma, parçalı tutulma olarak başlar ve tam kavuşumdan sonra yine parçalı tutulma halinde devam eder ve biter. 

PARÇALI GÜNEŞ TUTULMASI 11 AĞUSTOS CUMARTESİ GÜNÜ SAAT KAÇTA?

Parçalı güneş tutulması saat kaçta sorusu da merak edilen bir diğer konu. 11 Ağustos 2018 Cumartesi günü Türkiye saati ile 11:02'de başlayacak olan Parçalı Güneş Tutulması saat 12:46'da doruk noktasına çıkacak ve saat 14:30'da sona erecek. Bir önceki Güneş Tutulmaları 15 Şubat ve 13 Temmuz tarihlerinde gerçekleşmişti. Ayrıca 11 Ağustos Parçalı Güneş Tutulması yılın son gök olayı olacak. 

PARÇALI GÜNEŞ TUTULMASI TÜRKİYE'DEN GÖRÜLECEK Mİ?

Parçalı güneş tutulması Türkiye'de görülmeyecek. Parçalı güneş tutulması görüleceği yerler arasında Kanada'nın kuzeydoğusunda, Grönland'da, Kuzey Avrupa'da ve Asya'nın kuzeydoğusu var.