Ayak kokusunu ne giderir? Ayak kokusuna ne iyi gelir? Ayak kokusunu gideren yöntemler nelerdir?

Bir çok kişinin sorunu olan ve şikayetçi olduğu durumlardan olan ayak kokusu nasıl giderilir? Ayak kokusuna ne iyi gelir. Yazımızı okumaya devam edin...

Ayak kokusunu ne giderir? Ayak kokusuna ne iyi gelir? Ayak kokusunu gideren yöntemler nelerdir?

Bir çok kişinin sorunları arasında olan ayak kokusu utanılan bir durum olmanın yanında kişiyi ve çevresindekileri de rahatsız etmektedir. Sıklıkla sorulan sorular arasında olan ayak kokusu nasıl giderilir? Ayak kokusuna ne iyi gelir? gibi sorunları elmaelma.com okurları için derledik. Sizler için ayak kokusuna iyi gelen bitkisel çözümleri sıraladık.

Ayak kokusunu gidermede yaygın olarak bilinen ve uygulanan bitkisel çözüm yollarından bir tanesi sirkeyi suda kaynatıp ayağınızı bu su ile yıkamak olacaktır. Ancak bir çok alanda kullanılan ada çayı da ayak kokusunu gidermede kullanılmaktadır.

ADA ÇAYI İYİ GELİYOR!

Ada çayını ve daha önce rendelemiş olduğunuz havucu suda kaynattıktan sonra ayağınıza sürün. Bu işlemi ayak kokunuz gidene kadar hergün yapın ve bekletin. 

HANGİ BİTKİLER AYAK KOKUSUNA İYİ GELİR?

Meşe kabuğu, ada çayı, eğir otu veya kökü, pelin otu, civan perçemi çiçeği, söğüt yaprağı, okaliptus yaprağı, papatya, çam kozalağı, kekik otu, ardıç tohumu gibi bitkiler tek tek kaynatılarak suyu içilir ya da ayaklar bu su ile yıkanır. 

 

Yorumlar