Makyaj fırçaları nasıl temizlenir?

Kadınların olmazsa olmazı makyaj malzemelerinin en önemli parçaları makyaj fırçaları! Peki fırçalarımızı nasıl temizlemeliyiz?

Makyaj fırçaları nasıl temizlenir?

Biz kadınların vazgeçilmezi makyaj! Bazılarımız hafif makyajlar severken bazılarımız koyu ve abartılı makyaj yapmayı tercih ediyor... Makyaj malzemelerinin en önemli parçası makyaj fırçalarını ise ne yazık ki çok fazla önemsemiyoruz. Ancak önemsemeliyiz!

MAKYAJ FIRÇALARINI NEDEN TEMİZLEMELİYİZ?

Makyaj fırçaları içlerinde çok fazla bakteri üreyen ve sık sık temizlenmesi gereken ürünlerdir. Cildimizi sivilcelerden ve mikroplardan koruyabilmek için cilt bakımımız kadar makyaj malzemesi bakımımızda önemlidir, bunu unutmamalı ve malzemelerimizi olabildiğince temiz tutmalıyız...  Bir çoğumuz nasıl temizlememiz gerektiğini bilmediği için hiç bu işe girişmiyor ancak bunun basit bir yöntemi var... 

MAKYAJ FIRÇALARINI NASIL TEMİZLEYEBİLİRİZ?

Makyaj fırçalarınızı temizlemek için önce musluk altında fırçayı sudan geçirin. Sonrasında bir bardağı ya da geniş bir kabı az bir miktar su ile doldurun ve içerisine isterseniz sıvı sabun isterseniz de çok az bebek şampuanı ekleyin. Doğal kıllı fırçalar için bebe şampuanı, naylon olanlar için ise bulaşık deteryanı en iyi temizleyicidir. Makyaj fırçalarının uçlarını, ahşap ya da metal yerlerine su gelmeyecek şekilde suyun içerisinde karıştırın ve suyun kirlere ulaşmasına izin verin. Sudan çıkardıktan sonra havlu peçeteye fırçaları iyice silin, musluğun altında yıkayın ve tekrar -bu kez daha nazikçe- silin. Bu işlemi fırçanın temizlendiğine emin olana kadar tekrar edin. Ve her tekrar edişinizde de suyu yenileyin. Yağ bazlı fondöten kullanıyorsanız fırçanızı temizlemek için birkaç kere yıkamanız ya da şampuanı biraz daha fazla kullanmanız gerekebilir... Bu işlemi en az 2 haftada bir uygularsanız fırçalarınızı bakterilerden koruyabilirsiniz. Unutmayın temiz bir cilt için temiz fırçalar gereklidir! 

Yorumlar