Çatlaklara iyi gelen bitkisel bakım yağları nelerdir?

Yaz aylarının yaklaşıyor! Plajda giyilen bikiniler ve kısa şort mevsimi geldi çattı. Ancak çatlak probleminiz yüzünden bu mevsimden çekiniyorsanız...

Çatlaklara iyi gelen bitkisel bakım yağları nelerdir?
-A A+

Malum yaz mevsimi yaklaşıyor gerek cilt bakım gerekse vücut bakımı için kolları sıvadık ve bugün elmaelma.com okurları için evde cildinizdeki çatlarlar için bakım yapabileceğiniz ve kolaylıkla bulabileceğiniz yağları sıraladık. Sizde peşinizi bırakmayan çatlakların önlemini bu yağlar sayesinde yaz mevsimine çatlarınıza veda edip girebilirsiniz.

AVOKADO YAĞI MUCİZESİ

Bir çok cilt bakım rutinlerinde kullandığımız avokadoyu bu sefer çatlaklardan kurtulmak için kullanıyoruz. Avokado yağı cildinizdeki çatlakların renk farkını azaltmada yardımcı olmaktadır. 

KAKAO YAĞI

Cilt çatlakları tedavisinde oldukça etkili olan ve sürekli olarak kullanılan kakao yağını sizde evde vücudunuzdaki çatlak olan bölgeye masaj yaparak uygulayarak etkisini görebilirsiniz.

TATLI BADEM YAĞI

Özellikle kuşburnu yohumu ile karıştırılıp çatlak olan bölgeye uygulandığı zaman daha iyi bir şekilde etkisini görebilirisiniz. Bu iki ürünü karıştırıp duş sonrası cildinize uygulayarak hem cildinize nem kazandırmış hemde çatlak probleminizin önüne geçmiş olursunuz.