Cildi yenilemek için ne yapılmalı doğal maske tarifleri nelerdir?

Cildinizin ihtiyacı olan bakımı evde çok pahalı ürünler olmadan da bakım yapabilirsiniz! Nasıl mı işte evde hazırlayabileceğiniz doğal maske tarifi!

Cildi yenilemek için ne yapılmalı doğal maske tarifleri nelerdir?

Cilde tazelik kazandırmak yenilemek için çareyi pahalı kozmetik ürünlerinde ve güzellik salonlarında arıyoruz! Ancak tüm bunlara gerek kalmadan evde pratik bir şekilde cildinize freş bir tazelik sağlayabileceğiniz doğal bakım yöntemleri ile 5 dakikada cildinize sağlıklı bir görünüm kazandırarak cildinizi ekonomik ve sağlıklı bir şekilde yenilemenin sırrını elmaelma.com okurları için paylaştık! Haberin devamı için yazımızı okumaya devam edebilrisiniz...

MASKE İÇİN İHTİYACINIZ OLAN MALZEMELER:

- 1 yumurta akı,

-yarım limon suyu

MASKEYİ HAZIRLAMAK İÇİN...

İlk olarak, yumurta beyazını köpürene kadar çırpın daha sonra üzerine limon suyunu ilave edin. Bu işlemden daha sonra karışım homojen hale gelene kadar tekrar karıştırın, karıştırma işlemi bittikten sonra yüzünüze ve boyun kısmınıza uygulayarak karışımı cildinizde 10 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile durulayın.Yüzünüzü ve boynunuzu kurulayın ve Hindistan cevizi yağı gibi doğal bir nemlendirici uygulayın. İyi bir sonuç almak için haftada 3-4 kez tekrarlayın. işte güzelliğe ulaşmak bu kadar ekonomik! Aynı zamanda doğal yöntemlerle evde yaptığınız maskeler hem doğal hem daha sağlıklı düzenli olarak uyguladığınız taktirde satılan pahalı ürünlerden daha etkili bir sonuç elde edebilirsiniz.

Yorumlar