Cilt neden solgun görünür parlak ve sağlıklı bir görünüm istiyorsanız...

Cilt neden solgun görünür? Cildi canlandırmanın doğal yolları neler? İşte cildi canlandıran ve pürüzsüz bir görünüm sağlayan yöntemler!

Cilt neden solgun görünür parlak ve sağlıklı bir görünüm istiyorsanız...

Cildimiz genellikle stres,yoğun tempo, aşırı makyaj gibi sebepler nedeniyle zaman içerisinde solgun görünmeye başlayabilir. Bu sebeplere ek olarak değişen hava koşulları, sert rüzgarlar, yaşa bağlı olarak gelen solgunluk, demir ve A vitamini eksikliği gibi nedenlerde etki etmektedir. Bu nedenlere bağlı olarak cildimizde zaman içerisinde solgun görünmeye başlamaktadır. Cildinizin daha sağlıklı ve bakımlı görünmesini istiyorsanız size önereceğimiz bu doğal yöntemlerden mutlaka yararlanmalısınız. Bu doğal yöntemlerl cildiniz daha parlak ve canlı görünecek. Yapmanız gereken tek şey bu önerileri düzenli olarak uygulamak olacaktır.

LİMON SUYU

Solgun görünen bir cilt yapınız varsa limon suyunu deneyebilirsiniz. Limon suyu cildinize parlaklık kazandıracaktır. İçerisinde bulundurduğu C vitamini sayesinde cildinizin beslenmesine yardımcı olacak bu doğal yöntemi mutlaka denemelisiniz. Yapmanız gereken tek şey bir dilim limonu kesip, doğrudan yüzünüze uygulamaktır. Dikkat etmeniz gereken tek şey limona alerjiniz olup olmadığıdır. Bunun için yüzünüzün küçük bir bölgesinde deneyebilirsiniz. 

SOĞAN

Cildinizin canlı görünmesini sağlayacak yöntemlerden biri de soğan sütüdür. Soğan sütü istenmeyen sivilce izlerinin yok edilmesine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda kırışıklıkları da yok etmektedir. Bir adet kırmızı soğanı mutfak robotunda püre haline getirin ve bir parça pamuğu ortaya çıkan süte batırın. Bu sütü doğrudan kırışıklıkların ya da lekelerin üzerine uygulayın. 10 dakika boyunca bekletin ve soğuk suyla durulayın. Düzenli olarak uyguladığınızda sivilce izlerini yok edecek, cildinizin arlak bir görünüme kavuşmasını sağlayacaksınız. 

SÜT 

Solgun görünen cildinizin canlı ve parlak görünmesini istiyorsanız uygulayacağınız doğal yöntemlerden biri de süttür. Düzenli olarak uygulandığında lekelerin azalmasına ve cildin sağlıklı bir görünmesine yol açmaktadır. Ilık süte batırdığınız bir pamuğu yüzünüze sürebilirsiniz. 

Yorumlar