Ciltte yağlanma neden olur yağlı ciltlerin bakımı nasıl olmalıdır?

Yağlı ciltlerin cilt bakımı nasıl olmalıdır? Yağlı cilt neden olur? Çeşitli faktörlere bağlı olarak yağlanan cilt tiplerinin bakımı hakkında bir derleme yaptık!

Ciltte yağlanma neden olur yağlı ciltlerin bakımı nasıl olmalıdır?

Yağlı ciltler için cilt bakım rutini nasıl olmalıdır? Yağlı cilt neden olur? Ciltte yağlanma neden olur?  Cİldin yapısı itibariyle veya çevresel etkenlere neden olarak ortaya çıkan ciltte yağlanmanın önüne geçebilmek için veya cildin nem dengesini sağlayabilmek için bakım önerilerini bir araya getirdik. Doğru bakım ile şikayetçi olduğunuz yağlı cilt probleminin önüne geçebilirsiniz. İşte yağlı cilt tipine sahip olanların dikkat etmesi gerken bakım önerileri...

DÜZENLİ ARALIKLARDA KİL MASKESİ YAPARSANIZ...

Kil, ciltteki yağı azaltan bir maddedir. Kili krem haline getirene kadar içerisine ılık su ekleyin ve hazırladığınız karışımı cildinize masaj yaparak sürün. Daha sonra maskeyi yüzünüzde kurumaya bırakın. Kurumuş bir şekilde 10-15 dakika kadar bekletin ve soyun. Bu maskeyi her hafta düzenli olarak uygulayın.

CİLDİNİZİN İHTİYACI OLAN NEMİ SAĞLAMANIZ GEREKİYOR!

Yağlı ciltlerde, fazla yağ üretiminden dolayı cilt nemini kaybedebilir. Bu durumda cilt, daha da sağlıksızlaşır ve yağlı görünüm artar. Bunu önlemek için nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin. Ancak, kullanacağınız nemlendiricinin içeriğine mutlaka bakın. Yağ oranı az ama nem oranı yüksek olan ve alkol içermeyen nemlendiricileri tercih edin.

TONİK KULLANIMLARINIZI ES GEÇMEYİN!

Özellikle yatmadan önce üşendiğiniz için makyajınızı temizlemiyorsanız, cilt sağlığınızı büyük tehlikeye atıyorsunuz demektir. Hiçbir zaman makyajınızın çok uzun süre cildinizde kalmasına izin vermeyin. Salisilik asit ve glikolik asit içeren alkolsüz bir temizleyici ve tonik kullanın. Toniğinizi her gün yatmadan önce cildinize uygulayabilirsiniz. Jel ve köpüklü temizleyici ve tonikler de yağlı ciltler için iyi sonuç veren ürünlerdir.

Yorumlar