Doğal göz kremi nasıl yapılır yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırın!

Doğal göz kremi nasıl yapılır? Evde hazırlayacağınız bu maske tarifleriyle gözlerinizin etrafında oluşan kırışıklıkları önleyebileceksiniz!

Doğal göz kremi nasıl yapılır yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırın!

Yaşın ilerlemesiyle birlikte cilt elastik yapısını kaybetmeye başlamaktadır. Bunun yanı sıra kötü hava şartları ve kullanılan kötü malzemeler de cildin yapısını bozmaktadır. Bu da kırışıklıkların oluşması için cildimize ortam hazırlamaktadır. Kırışıklıkların önlenmesi için cildimizi mutlaka nemli tutmaya özen göstermeliyiz. Özellikle gece ve gündüz kremlerimiz ayrı ayrı olmalıdır. Göz altı kremimiz ayrı olmalıdır. Gözümüzün altındaki deri oldukça incedir. Bu nedenle o bölgeye gereğinden de fazla nazik davranmamız gerekiyor. Göz altı kremleri dışarıda oldukça pahalı oluyor. Peki gözaltınızı nemlendirecek kremlerinizi evde yapmaya ne dersiniz? Peki doğal göz kremi nasıl yapılır? Evde uygulayacağınız basit malzemelerle kendi göz altı kreminizi yapabileceksiniz. İşte malzeme listeleri ve hazırlanış tarifi ile göz altı kremi tarifleri! 

ALEOVERA VE ÜZÜM ÇEKİRDEKLİ KREM 

Bu basit krem, cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olan ve erken bozulmalarını engelleyen, antioksidan özelliklere sahiptir. Bu krem kolajen üretimini destekler ve göz çevresinde ortaya çıkan ince çizgileri önler.

MALZEMELER: 

3 yemek kaşığı aloe vera jeli (45 g), 1 çay kaşığı üzüm çekirdeği yağı (5 g)

HAZIRLIK: 

Aloe vera jelini bir kaseye koyun ve üzüm çekirdeği yağıyla karıştırın.

KAKAO VE ZEYTİNYAĞLI GÖZ KREMİ

Gözlerimizin altındaki deri oldukça ince bir yapıya sahiptir. Bu nedenle erken kırışma riski olan bir bölgedir. Gözlerimizin altının erken kırışmasını istemiyorsanız o bölgeyi nemli tutmanız gerekmektedir. Bu krem, dokuyu daha derin bir seviyede besleyen yağ asitleri, E vitamini ve aminoasitleri içerir. Bu bölgeyi sıkı ve elastik tutmak istiyorsanız kullanın.

MALZEMELER: 

2 yemek kaşığı kakao yağı (40 g), 2 yemek kaşığı zeytinyağı (32 g)

HAZIRLIK 

Kakao yağını ısıya dayanıklı bir kaba koyun ve yüksek ısıda ısıtın. Eridiği zaman, ocağı düşük ısıya getirin ve zeytin yağını içine ekleyin. Malzemeyi iyice karıştırın ve oda sıcaklığında soğumaya bırakın.

YOĞURT VE YEŞİL ÇAYLI GÖZ KREMİ 

Yoğurtta bulunan laktik asit, cildin pH seviyelerini dengede tutar. Aynı zamanda, izlerin ya da lekelerin görünümünü azaltır ve dokunun elastikiyetini erkenden kaybetmesini önler.

MALZEMELER: 

¼ bardak doğal yoğurt (50 g), 3 yemek kaşığı demlenmiş yeşil çay (45 ml)

HAZIRLIK :

Doğal yoğurdu cam bir kavanoza koyun ve yeşil çay ile karıştırın. Buzdolabında bırakın ve iyice soğuduğu zaman kullanın. 

PATATES VE VAZELİNLİ GÖZALTI KREMİ 

MALZEMELER

3 yemek kaşığı rendelenmiş patates (45 g), 1 çorba kaşığı vazelin (20 g)

HAZIRLIK: 

Malzemeleri bir kaseye koyun ve kalın bir macun oluşana kadar karıştırın.

 

Yorumlar