Evde doğal siyah nokta maskesi tarifi hem pratik hem ekonomik!

Evde siyah nokta maskesi nasıl yapılır? Tüm kadınların kabusu haline dönüşen siyah noktalardan evde hazırlayacağınız maskelerle kurtulmaya ne dersiniz?

Evde doğal siyah nokta maskesi tarifi hem pratik hem ekonomik!

Evde siyah nokta maskesi nasıl yapılır? Evde doğal siyah nokta maskesi nasıl yapılır? Kadınların en çok şikayet ettiği konulardan biri olan siyah nokta sorununu evde doğal yöntemlerle çözmeye ne dersiniz? Oldukça pratik ve ekonomik bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu maske tarifleriyle siyah nokta sorununuza veda edeceksiniz. İşte siyah nokta maskesi tarifleri! 

 YOĞURT VE LİMON MASKESİ İLE MUCİZEYE ŞAHİT OLUN 

 3 yemek kaşığı yoğurdu bir kaba alın. İçine yarım limon suyu ekleyin ve iyice karıştırıp cildinize sürün. 10-15 dakika boyunca kurumasını bekleyip cildiniz yıkayın.

KARBONAT MASKESİ İLE SİYAH NOKTALARA VEDA EDİN 

1 yemek kaşığı karbonata biraz su ekleyip hamur haline getirin. Siyah noktaların bulunduğu bölgeye masaj yaparak peeling yapın. 

YUMURTA AKI VE LİMON SUYUNU DENEMELİSİNİZ! 

1 yumurtanın akını alıp yarım limon suyu ekleyin. Küçük bir tencerede bir dakika boyunca ısıtın. Yüzünüze sürdüğünüz karışımı 10-12 dakika bekletin.

BAL VE SÜT MASKESİ İLE CİLDİNİZ IŞILDAYACAK! 

1 tatlı kaşığı bala yarım tatlı kaşığı süt ekleyin. Kısık ateşte birkaç dakika ısıtın. Siyah noktaların yoğun olduğu bölgelere sürün. Sürdüğünüz bölgelere makyaj temizleme pamuklarından yapıştırın. Maskenin kurumasını 15-20 dakika ekledikten sonra pamuğu alıp cildinizi bol su ile yıkayın. 
 

Yorumlar