Gül suyunun faydaları neye iyi gelir nasıl kullanılır?

Gül yapraklarından elde edilen gül suyunun çeşitli faydaları bulunmaktadır. Tam anlamıyla doğal bir çözüm yolu olan gül suyunun faydalarını sizler için derledik

Gül suyunun faydaları neye iyi gelir nasıl kullanılır?

Gül suyu denince akla tam anlamıyla cilt detoksu gelir. Ancak bugün elmaelma.com olarak size gül suyunun bir çok alana etki eden faydalarını bir araya getirdik. Size sıralamış olduğumuz faydaları günlük hayatınızda kullanarak sizde bu etkilerden yararlanabilirsiniz! İşte gül suyunun mucizevi faydaları... 

CİLT SAĞLINA BİREBİR!

Cildinizdeki kızarıklıklardan sürekli olarak şikayetçiylesiniz her gün pamuğa bir kaç damla damlattığınız gül suyunu cildinize masaj yaparak uygulayın. Bu yöntem hem gözeneklerinizi temizler hemde cilt lekelerinizin üstesinden gelebilirsiniz. Böylelikle daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

CİLT GÜZELLİĞİNİN ADRESİ!

Namı cilt üzerinde oldukça etkili olan gül suyu, cilde parlaklık kazandırmakla berber ciltte ipeksi bir yumuşaklık yaratır ve göz altı morluk sorunlarınızda veya yüzde oluşan şişliklerinizi gül suyu kullanabilirsiniz. Aynı zamanda doğal bir cilt temizleyicisi olan gül suyu ile bir kaç damla damlattığınız gül suyu ile cilt temizliği yapabilirsiniz.

CİLDE FERAHLATIYOR- DİNÇLİK VERİYOR!

Sadece cilt vücut ve çeşitli alanlarda değil aynı zamanda ruhsal olarak rahatlama da da size son derece yardımcı olan gül suyu ile rahat bir uyku çekebilirsiniz! Böylelikle daha dinç ve rahatlamış olacaksınız.

DAHA PARLAK SAÇLAR İÇİN GÜL SUYU!

Gül suyu ciltte olduğu kadar saçlarda da oldukça etki yaratmaktadır. Gül suyu ile saçlarınıza bakım yaptığınızda saçlarınıza güç kazandırabilir ve daha hızlı uzamasına yardımcı olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey gül suyundan bir avuç dolusu şampuanınıza karşıtırmak olabilir!

DİŞ BAKIMLARINIZDA DA KULLANABİLİRSİNİZ!

Hemen hemen bir çok kişinin şikayetçi olduğu ağız kokusu ve diş bakımlarında da gül suyunu kullanabilirsiniz. Ağız içi hassasiyeti olanlar için gül suyu kaçınılmaz bir bakım türü olabilir!

Yorumlar