Güneş lekelerinden kurtulmak için mezoterapi PRP yöntemleri

Yaz aylarında sıcak havaların artmasıyla beraber ciltte ortaya çıkan veya olan güneş lekelerinin derinleşmesinin önüne geçmek için bazı önerilerde bulunduk!

Güneş lekelerinden kurtulmak için mezoterapi PRP yöntemleri
-A A+

Soğuk havaların yerini sıcak havalara devretmesiyle beraber ciltte ortaya çıkan güneş lekelerinin veya olan ve derinleşmesine neden olan güneş lekelerinin önlemini almanız gerekiyor. Bunun için çok çeşitli yöntemler olsa da bugün sizler için bir kaç tane yöntemi bir araya getirdik. Haberin devamı için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

HANGİ YÖNTEMLER KULLANILIYOR?

Hava sıcaklığının artmasıyla güneş lekeleri daha çok artıyor bu nedenle çeşitli medikal tedavi yöntemleri ile bu durum ortadan kaldırılabilmektedir. Leke tedavilerinde istenilen lekelerin ortadan kaldırılması için, lekenin oluşma şeklinin, derinliği oldukça önem arz etmektedir. Leke tedavilerinde ağırlıklı olarak lazer tedavisinde ağırlıklı olarak q anahtarlı lazerler dünyada ve ülkemizde yaygın olarakkullanılıyor. Leke mezoterapileri, PRP uygulamaları ve yüzeysel lekeler için soyma yöntemleri ile lekelrin üstesinden kolaylıkla gelinmektedir.

GÜNEŞ KREMİ FAKTÖRÜ

Ancak bu raddeye gelene kadar kişinin vücudunu iyi bir şekilde güneşe karşı koruması gerekmektedir. Her ne kadar etkisinin az olduğu düşünülsede büyük bir derecede lekelerin önlemini almada etkisi bulunmaktadır. Günlük bakım rutinlerinizde bulundurmanız gerekenlerden bir tanesi de güneş koruyuculardır. Gerek yüzünüz için gerek vücudunuz için ayrı yapıda faktörlü kremler uygulamadan güneşe çıkmamaya özen göstermeniz gerekmektedir.