Hydrafacial cilt bakımının püf noktaları!

Cilt temizleme ve yenilemeye yeni bir boyut getiren Hydrafacial yöntemini anlatan uzman Canan Kandaş, özellikle yaz aylarına dikkat çekti. İşte Hydrafacial cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenler....

Hydrafacial cilt bakımının püf noktaları!

Yaz aylarına yaklaşırken cilt bakımı da ayrı bir önem kazanıyor. Son dönemlerin en popüler cilt bakım yöntemlerinden olan Hydrafacial'da nelere dikkat edilmedi?

Güzellik Uzmanı Canan Kandaş Hydrafacial ile ilgili püf noktaları anlattı.
Türkiye son dönemde yaygın olan Hydrafacial yöntemi hakkında yanlış bilinen pek çok doğru var. Biz, Ankara'da bu cilt bakımını yapan sayılı güzellik merkezlerinden biri Beleza Güzellik Merkezi'nde bu işlemi son teknolojiyle yapıyoruz. Öncelikle bu işin teknolojisinden ve cildi nasıl yenilediğinden bahsedelim:

Hydrafacial ablatif olmayan cilt yenileme işlemini yeni bir boyuta taşımakta üstelik Foto Rejuvenasyon işleminden iki seviye daha yukarıda. Amerika'nın önde gelen doktorları tarafından yapılan klinik çalışmalarda Hydrafacial'ın diğer bir çok cilt yenileme yöntemlerine göre daha iyi sonuçlar verdiğini göstermiştir.

4 Teknoloji bir arada;

• Vortex - Cleansing - Patentli Hydropeel uç sildi besleyen madde ve minerallerce zengin özel solüsyon ile nemlendirerek, gözenekleri derinlemesine temizler cildi yumuşatır; kir, yağ ve ölü hücreleri sökerek ve cildi arındırır.

• Hydropeel Exfoliation - Patentli HydroPeel başlıkta bulunan abrasiv köşeler cildi exofliate ederken her geçişte daha iyi sonuçlara ulaşır. Cilt yenileme işlemi bu başlık ile irilasyona sebep olmada mükemmel sonuçlar elde eder.

• Vortex - Extraction - Vortex (Girdap) etkisini kullanan sistem siyah ve beyaz noktaları, yağ birikintisini, fazla sebumu kolayca çıkarır ve emerek ortadan kaldırır, üstelik tamamen acısız ve hızlı bir şekilde.

• Vortex - Fusion - Eşsiz spiral dizaynı ile Vortex-Fuses cilt nemlendirici ve besleyici solüsyonları ile antioksidanları cilde iletir. Cildin Görünümünü iyileştirirken hiperpigmentasyonu ve yağ problemini çözer kırışıklıkları giderir.

İşlem sonrası anında ortaya çıkan pozitif sonuçlar. Her cilt tipinde etkin. Yağlı, Bronz, İnce, Hassas ve yaşlanmış olan genel cilt sağlığının artmasını sağlar. Müşteri memnuniyetini arttırıp seanslara düzenli gelinmesini sağlar. Güneş hasarları ve lekeleri, cilt renk düzensizlikleri, hyperpigmentasyon kırışıklar ve çizgiler kuru ve nemsiz cilt, yağlı/tıkalı gözenekler ve gözenek büyüklüğü tedavilerinde mükemmel sonuçlar verir.

Cildinize Hak Ettiği Değeri Hydrafacial MD ile verin. Cildinizde sizi rahatsız eden sivilce, siyah noktalardan kurtulun.

Cilt sağlığımızı korumanın yolu; güneşin zararlı etkilerinden kendimizi sakınmanın yanı sıra; düzenli bakım ve doğru beslenmeden geçiyor. Elbette güneşli havalarda sokakta özgürce gezme zamanımız bu. Bütün kış bunu bekledik. Güneşin yararlı etkilerinden de sınırsızca faydalanmak için güneşten korkmamalıyız zararlı olduğunu düşündüğümüz birçok
etkisindense güneş koruyucular ve cildimize bakım yaparak korunabiliriz.

Peki cildimizi daha canlı daha parlak olması için yaz ayları da olsa yapabileceğimiz bir şeyler yok mu?

Bu sorunun cevabı için artık biraz daha rahatça Hydrafacial çıktı diyebiliriz. Yaz aylarında cildimize kozmetik birçok girişimsel işlemden kaçırıyoruz. Bunun temel sebebi güneşin zararlı etkilerinden korkmamız. Günümüzde cilt yenileme anti-aging uygulamaları için çok çeşitli yöntemler uygulanıyor. Bu yöntemlerden bir tanesi diğerlerinden yaz aylarında da uygulanabilmesi, uygulama konforu ve işlem sonrasında ki rahatlığıyla fark yaratıyor.
Hydrafacial yöntemi cilde zarar vermeden cildin ihtiyacı olan nemi, mineral ve anti- oksidanları cilde sağlıyor.

Hydrafacial Uygulaması Nasıl Yapılıyor?

Özel bir teknik kullanan hydrafacial cildi beslerken aynı anda cildi ölü hücrelerden, siyah noktalardan ve aşırı yağdan özel başlıklarından çıkan basınç zengin içerikli serum ve vakumla arındırıyor. Lazer cilt yenileme yöntemlerinin aksine cilde zarar vermeden cildi iyileştiren yöntem, uygulamadan hemen sonra ışıldayan aydınlanmış bir cilt sağlıyor. Uygulama
sonrasında istediğiniz davet veya aktiviteye hemen katılabilirsiniz.

Amerikada çok popüler olan hydrafacial özellikle hollywood yıldızlarının kırmızı halı ışıltısını sağlamasıyla biliniyor. FDA onaylı tek cilt bakım sistemi olan hydrafacial ile sadece cilt yenileme ve leke tedavisi amaçlı değil, düzenli olarak cilt sağlığını korumak ve ışıltınızı daim sağlamak içinde ayda bir uygulama yaptırabiliyorsunuz. Tedavi amaçlı uygulamaları ise 6 defa
hafta bir olarak yapıyoruz. En hassas ciltlerde dahi güvenle uygulamayabildiğimiz hydrafacial yöntemi, ince kırşıklıklar, güneş lekeleri, aşırı yağlanma , aktif akne tedavilerinde etkin olarak kullanılmakta. Özellikle genç cilt problemleri ve siyah nokta temizliğinde acısız oluşu ve etkinliğiyle bizi ve hastalarımızı memnun ediyor. Diğer uygulamalarımız ilede birleştirdiğimiz de sonuçlarımızı daha da iyiye taşıyor.

Yorumlar