Maydonuzun cilde faydaları nelerdir kırışıklıklar için birebir!

Maydonozun cilde faydaları nelerdir? Cilt sağlığını olumlu yönde etkileyen maydonozun kırışıklıkları yok ettiğini biliyor muydunuz?

Maydonuzun cilde faydaları nelerdir kırışıklıklar için birebir!
-A A+

Yemeklere lezzet veren, salatalarda kullanmaktan vazgeçemediğimiz bu lezzetin cilde olan faydalarını da duymuş muydunuz? Gözaltı morlukları, sivilce lekeleri ve cilt kırışıklıkları için birebir olan maydonoz suyu maskesini mutlaka denemelisiniz. Bu maske ile cildinizdeki sorunlardan kısa süre içerisinde kurtulacaksınız. İşte tarifi! 

CİLT KIRIŞIKLIKLARINI YOK EDİYOR 

Maydonoz suyunda bol miktarda çinko bulunmaktadır. Çinko cildin kan akışını hızlandırmakta ve bu da gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmaktadır. Gözaltı morluklarının tedavisi için önerilen maydonoz aynı zamanda yüzdeki sivilceleri yok etmekte ve ciltteki kırışıklıkları da gidermektedir. 

CİLT ENFEKSİYONLARINDA KULLANILIYOR 

Cildinizin PH değerini ve yağlı ciltlerdeki yağ oranını dengeleyen maydanoz, cilt enfeksiyonlarında da kullanılabilir.

CİLTTEKİ KIRIŞIKLAR İÇİN MAYDANOZ SUYU MASKESİ

MALZEMELER:

1 su bardağı maydanoz suyu,1 çay kaşığı yulaf ezmesi, 4 çay kaşığı bal, 3 yemek kaşığı yoğurt

YAPILIŞI:

Tüm malzemeleri blenderdan geçirin. Ardından yüzünüze uygulayıp 15 dakika boyunca hiç hareket ettirmeden bekletin. Soğuk su ile temizleyebilirsiniz. Maydonoz suyu maskesi aynı zamanda yüzünüzde oluşan ölü hücreleri de yok etmektedir. Yüzünüzdeki birikmiş kir tabakasını temizlemeye yardımcı olan bu maskeyi haftada üç kez 1 gün arayla uygulamanız dahilinde olumlu sonuçlar alacaksınız.