Yumurta maskesiyle cildinizi temizleyin ve gençleştirin!

Lezzetli yemekler yaptığımız yumurtayı bu kez cildimizi güzelleştirmek için kullanıyoruz. Bu mucizevi besinle yapılan cilt bakımları, pek hoş kokmasa da sonuçlarına bayılacaksınız.

Yumurta maskesiyle cildinizi temizleyin ve gençleştirin!

Yumurtanın beyazı ve sarısını kullanarak cildinizi sıkılaştırabilir, ince çizgileri yok ederek botoks etkisi yaratabilir ve inatçı siyah noktalarınızla vedalaşabilirsiniz!

Üstelik bu maskeleri tapması ve uygulaması da bir o kadar basit…

Yalnızca 1 yumurta ve birkaç ekstra malzemeyle 30 dakikada yepyeni bir cilde kavuşmak mümkün.

İşte yumurtayla yapılan pratik maske tarifleri!

Cilt lekelerini gidermek için;

Parlak ve lekesiz bir cilt için;  limon suyu ve yumurta akını kullanabilirsiniz.

1 yumurtanın akına 10 damla limon damlatın ve iyice çırpın. Akışkan kıvamda olan maskeyi parmak uçlarınızla cildinize hızlıca sürün. Yumurta ve limon karışımınızı cildinize dairesel hareketlerle uygulayın ve 10 dakika kurumasını bekleyin.

Özellikle yağlı cilde sahipseniz, bu maskeyi haftada 2 defa uygulayarak aydınlık, pürüzsüz ve daha sıkı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Kırışıklıkları gideren yumurta akı maskesi;

Ciltteki kırışıklıkları yok etmek ve gözeneklerinizi temizlemek için yumurta akını esmer şekerle karıştırarak çırpın.  İyice köpürene kadar çırpılan karışımı parmak uçlarınızla yüzünüze uygulayın.  Dairesel hareketlerle problemli bölgelerinize masaj yapın ve 15 dakika bekleyin.  Ardından cildinizi bol suyla yıkayın. Aynaya baktığınızda cildinizin gerçekten değiştiğinizi göreceksiniz. Karışımın bu kadar etkili olmasının nedeni yumurtanın içerisinde bulunan aminoasitlerdir.

Siyah nokta temizlemek için;

Yumurta ve bir peçete yardımıyla siyah noktalardan kurtulmak çok kolay!

Öncelikle yumurtanın sarısını ve beyazını birbirinden ayırıp iki farklı kaseye koyun.

Daha sonra önce beyaz kısmını çırpın ve  alnınıza,  burnunuza ve çenenize sürün. Yumurta sürdüğünüz bu bölgelerin üzerini ince bir peçeteyle kaplayın ve kurumasını bekleyin. Eğer beklemek istemiyorsanız, bir fön makinası yardımıyla yüzünüzdeki maskeleri kurutabilirsiniz.

Peçeteler kuruduktan sonra yavaşça yüzünüzden soyarak çıkarın. Peçetelerin üzerinde incecik tüye benzer şeyler göreceksiniz; bunlar gözeneklerinizi kapatan kir ve yağlar.

Makenin ikinci aşaması ise yumurta sarısı! Yumurta sırsını çırpın ve yüzünüzün her tarafına bolca uygulayın.  Göz ve dudak çevrenize sürmemeye dikkat edin.

Yumurta sarısı, cildinizde şeffaf ve parlak bir maske haline gelecek. Bu maske kuruyana kadar bekleyin ve daha sonra bol suyla cildinizi yıkayın.

Yumurta sarısının içerisinde bulunan faydalı yağlar cildinizi yoğun bir şekilde nemlendirecek ve besleyecektir.

17.20140915122312.jpg

Yorumlar