Yumurtalı pazar sabahı maskesi!

Pazar sabahları yumurtayı rafadan yada sahanda tercih ettiğinizi biliyoruz, ama bir de yüzünüze sürmeyi deneyin! Yeni haftaya kırışıklıklarınızla vedalaşarak başlayın!

Yumurtalı pazar sabahı maskesi!

Güçlü bir protein deposu olan yumurta cildimizi de güzelleştiriyor. Yüzümüze uyguladığımızda cildi sıkılaştırıcı ve besleyici etkisi harikalar yaratan bu maskeyi denediğinizde sonuçlarına inanamayacaksınız. Bu maskeyi her hafta düzenli uygularsanız kırışıklıklarınızın ve siyah noktaların gözle görülür bir şekilde azaldığını göreceksiniz.

Yumurtayı sarısından ayırıp beyaz kısmını temiz kaseye boşaltın. Yumurta akını iyice köpürene kadar bir çatal yardımıyla çırpın. Peçeteleri ufak parçalara ayırın. Önceden temizleyip kuruladığınız yüzünüze yumurta beyazını sürün ve üzerine peçete parçalarını yapıştırın. Bu maskemizin ilk katı, gülümseyip yüzünüzü kırıştırmamaya dikkat edin. Birinci kat kurumaya başladığında maskenin üzerine ikici kat yumurta beyazını uygulayın ve tekrar üzerine peçete parçalarını yerleştirin. Kalın bir tabaka oluşturan maskenizin kuruması biraz zaman alacaktır, bir koltuğa uzanıp biraz dinlenebilir ya da sevdiğiniz bir dergiyi okuyabilirsiniz ama maskeyi kırıştırmamaya ve konuşmamaya dikkat edin. Maskeniz iyice kuruyup sertleştikten sonra yavaşça  yukarı doğru kaldırarak maskeyi yüzünüzden çıkarın.  Yüzünüzü güzelce durulayın. Yumurta yüzünüzde kötü bir koku bırakacağından hoş kokulu bir losyonla yüzünüzü silebilirsiniz.

Yorumlar