Oral seksin zararları kansere neden oluyor!

Oral seksin zararları neler? Yaygın bir cinsel ilişki türü olan oral seksin çağımızın önemli bir hastalığı olan kansere neden olduğunu duymuş muydunuz?

Oral seksin zararları kansere neden oluyor!

Oral seksin zararları neler?  Yaygın bir cinsel ilişki türü olan oral seksin çağımızın önemli bir hastalığı olan kansere neden olduğunu duymuş muydunuz? Oral sekse dair tüm merak edilenleri sizler için araştırdık. 

TEMİZLİK ÖNEMLİ! 

Cinsel organlar gün boyunca havasız kaldıklarından oral seks öncesi bu alanların temizliğine ekstra dikkat edilmelidir. Cinsel organlar ve ağız enfeksiyon oluşumunun kolaylıkla gerçekleşebileceği bölgelerdir. Vajinanın içinin sabunla yıkanmaması gerekir. İç kısmına kaçırmamak kaydıyla bol su ve sabunla temizlenmelidir.

ORAL SEKS KANSERE NEDEN OLUYOR! 

Oral seks sırasında yutulabilecek spremler cinsel yolla bulaşan çeşitli hastalıklara neden olabilir. Özellikle HIV virüsü kapma olasılığı yüksektir. Vajinal sekste olduğundan daha fazla hijyen gerektirdiğinden yol açabileceği herpes, Hepatit B,  frengi ve bel soğukluğu riski de fazladır. Bunların haricinde gırtlak, ağız, dil ve bademcik kanserine de yol açabiliyor.

DİŞLERİNİZİ SAKIN KULLANMAYIN! 

Oral seks sırasında dişlerin kullanılması cinsel organların yıpranmasına sebep olabilir ayrıca iltihaplanmış dişler mikroplar için daha uygun ortamlar yaratabilir.

 

 

Yorumlar