ETİ Çocuk Tiyatrosu perdelerini açıyor!

11 yıldır Türkiye’nin 81 ilini birçok kez dolaşarak, 1 milyondan fazla çocuğa tiyatro sevgisi aşılayan ETİ Çocuk Tiyatrosu, 2011-2012 sezonuda yeni bir oyunla perde açıyor.

ETİ Çocuk Tiyatrosu perdelerini açıyor!

Hayata geçirdiği projelerde sürdürülebilirliğe önem veren ETİ’nin, 11 yıldan bu yana Türkiye’nin ve KKTC’nin dört bir yanında çocuklar ile ücretsiz olarak buluşturduğu ETİ Çocuk Tiyatrosu, 2011-2012 sezonunda yeni oyunu “Çizmeli Kedi” ile perdelerini açtı.

Fransız yazar Charles Perrault'un eserinden, Gülen İpek Abalı tarafından uyarlanan, yönetmenliğini Ünsal Sicilli’nin, müziklerini Caner Anar’ın yaptığı “Çizmeli Kedi” oyunu, sıradan bir kedinin değirmencinin en küçük oğluna miras kalmasıyla başlıyor. Bir çift çizmeyle hayatı renklenen ve zekasıyla kendisini Kral’a sevdiren Çizmeli Kedi, aynı zamanda Prenses ile Değirmencinin Oğlu’nun mutluluğuna yardım ederek sıradan bir kedi olmadığını kanıtlıyor. Çizmeli Kedi’nin maceralarını ve yaptığı iyilikleri konu alan oyun, hem çocuklara hem de ebeveynlere önemli öğretilerle birlikte eğlenceli bir dille sunuluyor. Oyunda, kedisinden başka hiçbir şeyi olmayan birinin, hayal bile edemeyeceği bir hayata sahip olması ve bunu sadece kedisinin yardımıyla başarması anlatılırken, hayvan sevgisinin önemi de vurgulanıyor. “Çizmeli Kedi” çocukların ve ebeveynlerin ilgisini her an dinamik tutan temposu, kurgusu, müzikleri ve diğer tüm sürprizleriyle keyifle izlenecek bir oyun.

 ETİ Çocuk Tiyatrosu ücretsiz gösterimleri ile 1 milyon çocuğa ulaştı…

ETİ’nin çocukların kültürel ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak, onları tiyatro sanatı ile buluşturmak amacıyla 2001 yılında hayata geçirdiği ETİ Çocuk Tiyatrosu, 11 yıldır Türkiye’nin 81 ilini birçok kez dolaşarak 1 milyondan fazla çocuğu ücretsiz olarak tiyatro ile buluşturdu. Bugüne kadar “Bisküvi Adam”, “Kakaolu Olsun”, “Alaaddin’in Sihirli Lambası”, “Alice Harikalar Diyarında” ve “Pinokyo” adlı oyunlarıyla çocuklarla buluşan ETİ Çocuk Tiyatrosu’nun bu seneki hedefi yine en az 120 bin çocuğa daha ulaşmak. ETİ Çocuk Tiyatrosu, bu sezon da 45 il/ilçede çocukları tiyatro sanatı ile ücretsiz buluşturacak.
 

Yorumlar