İstanbul Akvaryum yarıyıl tatiline hazır!

16 tematik alanı ve Yağmur Ormanı, 1.500 farklı türde 15.000 canlısıyla dünyanın en büyük tematik akvaryumu olan İstanbul Akvaryum, yarıyıl tatiline bünyesine kattığı iki yeni üyeyle merhaba diyor.

İstanbul Akvaryum yarıyıl tatiline hazır!

Dünyanın en büyük tematik akvaryumu İstanbul Akvaryum, yarıyıl tatiline iki yeni canlı türüyle merhaba diyor.

İstanbul Akvaryum, sadece Valencia’daki L'Oceanogràfic Akvaryumu’nda sergilenen 210 santimetre boya, 40 kilogram ağırlığa sahip olan Dolphinfish’leri ve 1,8 metre uzunluğundaki Barracuda’ları ana tankta sergiliyor.

İstanbul Akvaryum, dünyada sadece Valencia akvaryumunda bulunan farklı bir cins olan yedi adet Dolphinfish’e ve dünyanın diğer ucundan gelen altı adet Barracuda’ya artık ev sahipliği yapıyor.

Eğlence ve eğitimi bir arada yaşatan İstanbul Akvaryum, yeni katılan üyeleriyle yarıyıl tatilinde ziyaretçilerini bekliyor.

Atlantik, Hint ve Pasifik okyanusunda yaşayan Dolphinfish’ler altın, metalik mavi ve yeşil tonları nedeniyle dikkat çekiyor. Oldukça göçmen bir balık türü olan bu balıklar hayvansal planktonlar, deniz kabukluları, mürekkep balığı ve diğer türlerdeki balıklarla besleniyor. İstanbul Akvaryum’un diğer yeni üyesi olan Barracuda’lar ise 1.8 metreye kadar uzayabiliyor. Bu nedenle söz konusu balıklar devasa Barracuda olarak da adlandırılıyor.
 

Yorumlar