Açlığınızı kontrol etmek elinizde

Açlığınızı hissetmemek ve daha az yemek için yapmanız gerekenler aslında çok kolay! İşte hızla zayıflamanın yolları...

Açlığınızı kontrol etmek elinizde

10 adımda inceleceksiniz!

Sabah kahvaltıda sadece protein ağırlıklı (yumurta, süt, peynir) besinler yiyerek gün içinde daha az açlık hissetmenizi, böylece daha sağlıklı olmanızı sağlayabilirsiniz.

Kahvaltıda iki yumurta ve üzerine marmelat sürülmüş iki dilim ekmek  yiyerek açlık hissimizi biraz daha erteleyebiliriz.

Gün içinde canınız herhangi bir şeyler yemek isterse,  o an kendinizi yoracak hareketler yapın. Koşun, yürüyün, dans edin, merdivenlerden inip çıkın.

Gün içinde tüketmekten büyük keyif aldığınız yiyecekleri ulaşmakta zorluk çekeceğimiz yerlere koyup yorgunluk sonrası onları almak bizi zorlar. Bunun yerine tembellik edip sadece su içerek açlığınızı geçiştirebilirsiniz.

Uyku düzenine dikkat etmelisiniz. Gün içinde şekerlemelerinizi artırmak yemek yeme isteğinizi unutmanızı sağlayabilir.

Bilim adamları, herhangi bir yiyeceğin kokusunu duymaya başladığımız anda da  o yemeği yemiş gibi bir doyum sağlayabileceğimizi söylüyorlar. İstediğiniz yemeyi sadece koklamak, size biraz da olsa yardımcı olabilir.

Tabağınızda ne kadar çok yemek varsa onu bitirmek için o kadar çok yemek isteyeceksinizdir. Bunun için tabağınıza biraz daha az yiyecekle doldurmak daha fazla yemek yemenizi engelleyebilir.

Oturarak yemek, sizin için daha sağlıklı ve daha az kalorili bir öğün olmasını sağlayabilir.

İştahınızı azaltmak için önceden aperatif yiyecekler (bisküviler, şekerlemeler) yiyebilirsiniz, ancak  çok aşırıya kaçmadan… Çorba tüketerek de açlığınızı yatıştırabilirsiniz.

Keyifli bir ortamda bulunmak, konuşmak, gülmek de açlığınızı unutmanıza yardımcı olabilir.

Yorumlar