İş görüşmeniz varsa bu diyeti uygulayın

Bir gün önce yediğiniz şeylerin tüm gün boyunca fiziksel görünümünüzü ve ruh halinizi etkilediğini biliyor muydunuz? İşte dünyaca ünlü beslenme uzmanlarından bir günlük menü...

İş görüşmeniz varsa bu diyeti uygulayın

Ertesi gün çok önemli bir sınavınız veya iş görüşmeniz varsa, tüm gününüzün iyi ya da kötü geçmesini sağlayan kahvaltınızı iyi yapmalısınız. Yediğiniz yiyecek ve içecekler, siz de stres ya da tam tersi bir etki yaratabilir. Sınavı veya o işi almak için beyin fonksiyonlarınızı harekete geçirecek şekilde beslenmeniz gerekiyor.

Amino asit tirosinin proteinin içinde bulunduğu ve zekayı harekete geçirdiğini belirten Serotonin Power Diet kitabının yazarı Judith Wurtman, yavaş sindirilen besinlerin serotonin hormonu etkilemesi sonucunda, daha dengeli bir ruh haline sahip olunacağını anlatıyor.

Genellikle sabah kahvaltısı yerine kahve içmeyi tercih eden insanlar, kafeinin gergin ve stres yapıcı etkisine maruz kalıyorlar. Beslenme uzmanları kafein ve beyaz unla yapılan yiyecekler (beyaz makarna ve beyaz şeker gibi) yerine, kan şekerini dengeleyen ve enerjiyi arttıran karışık karbonhidratlı (tam tahıllı ve kepekli) yiyecekler tercih edilmesi gerektiğini belirtiyor.

C Vitamini sakinleştirici bir etkiye sahip olduğundan dolayı, stresli ve heyecanlı bir gün geçiriyorsanız, bol bol C Vitamini alınması gerektiğini belirtiyor.


Kahvaltı

Yumurtanın beyazıyla yapılmış omlet,
Tahıllı mısır gevreği
1 adet portakal

Öğle

Salata
Yağsız biftek
Barbunya

Ara öğün

Kepekli muffin ya da kepekli bir dilim kek
Su

Akşam

Tam tahıllı ekmekten yapılmış hindili sandviç
1 adet elma
 

Yorumlar