Ketojenik diyeti nedir nasıl yapılır?

Fazla kilolarınızdan kurtulmak için bugün 'Ketojenik diyet nedir, nasıl yapılır' gibi sorularının cevabını derledik. Tercihinize göre sizde uygulayabilirsiniz.

Ketojenik diyeti nedir nasıl yapılır?

Adını belkide çevrenizde sıklıkla duyduğunuz ancak ne anlama geldiğini bilmediğiniz ''Ketojenik diyet''in ne olduğunu bu yazımızda elmaelma.com okurları için derledik. Kısaca karbonhidratı hayatınızda en aza indirmeniz gereken bu diyet türünde fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. İşte ketojenik diyete dair detay bilgiler...

EKMEĞİ HAYATINIZDAN ÇIKARIN!

Bu diyeti hayata geçirebilmeniz için ekmeği hayatınızdan çıkarmanız gerekmektedir. Her ne kadar ''Nasıl olur, nasıl alışacağım?'' gibi tedirginlik duyduğunuz sorularu sorsanızda bize inanabilirsiniz ki vücudunuz bu duruma adapte olması uzun ve zor olmayacaktır... Bir sonraki aşamada yediğiniz yemeklerin tadını daha iyi alacağınızın garantisini verebiliriz.

NASIL UYGULANIR?

Bu diyette yağ tüketiminize çok dikkat etmelisiniz. İçerisinde omega3 ve D vitamini olmasına çok dikkat etmelisiniz. Zira içerisinde soğuk sıkılmış yağların fazlasıyla olması gerekmektedir. Örnek verecek olursak bu yağlar arasında balık yağı, kenevir yağı, kolza tohumu yağı olmasına dikkat edin. 

Her ne kadar yağ oranı düşük olduğunu zannettiğimiz light besinleri tercih etsek de içerisinde bolca süt şekeri bulunmakktadır. Vücut süt şekeri için gerekli olan bir şek olmadığı için bu tarz  besinleri tercih etmekten kaçınmalsınız. 

SÜREKLİ OLARAK SU TÜKETİN!

Yaşamda olmazsa olmaz şeylerden biri de su tüketimidir. Gerek insan sağlığı gerekli çeşitli diyetlerde su tüketimi mutlaka olmalıdır. Metabolizmanız için su tüketimi çok önemlidir. Ancak asitli meyve sularından ve içeceklerden kesinlikle uzak durmanız gerekmektedir.

Yorumlar