Lahana çorbası nedir, nasıl uygulanır? Lahana çorbası diyeti nasıl uygulanır?

Son zamanların en trend diyeti lahana çorbası! Yağ yakıcı özelliği bulunan lahana ile fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz...

Lahana çorbası nedir, nasıl uygulanır? Lahana çorbası diyeti nasıl uygulanır?

Son yılların en popüler diyeti haline gelen lahana diyeti, ünlülerin zayıflamak için kullandığı bir yöntemdir. Şimdilerde ise herkes bu yöntemi uyguluyor. 7 gün uygulanan bu diyet ile çok kısa sürede yağ yakarak kilo vereceksiniz! Bu 7 günlük diyetin hedefi bir haftada 2-4 kilo arası zayıflamadır. Ancak bu diyeti uygulayarak 3-8 kilo arasında da kilo verilmektedir. Bu diyet doğru uygulandığı takdirde istediğiniz sonucu kısa süre içinde alabilirsiniz. Ancak 7 günlük sürenin ardından yeniden yapmak istiyorsanız 15 gün ara verip sonrasında başlanması önerilmektedir. İşte lahana çorbası diyeti ile ilgili bilmedikleriniz ve bir haftalık diyet tarifi...

Lahana çorbası nasıl yapılır?

1 litre suya 6-7 yaprak lahana ekleyip üstünü örtene kadar su koyun ve kaynatın. Suya tuz, biber veya etsuyu tableti de ekleyebilirsiniz. Sebzeler iyice yumuşadıktan sonra altını kısıp mikserle de çekebilirsiniz. Sonrasında ılımasını bekleyip süzün ve suyunu 1 gün içinde tüketin.

İşte 7 günlük lahana çorbası diyeti

1. Gün

İlk gün tüm gün boyunca istediğiniz kadar lahana çorbası yemelisiniz. Ayrıca ilk gün çorbanın yanısıra sadece meyve tüketin. Meyve yerken muzları eleyin.

2. Gün

Tüm gün sınırsız şekilde istediğiniz taze, pişmiş ya da çiğ sebzeyi tüketebilirsiniz. Sebzelerin yayında akşam saatlerinde 1 haşlanmış patates te yiyebilirsiniz. İkinci gün, bezelye, kuru fasulye ve mısır tüketmemeye çalışın. Lahana diyetinin ikinci günü hiç meyve yememelisiniz. Gün içinde 8 bardak su içmeye özen gösterin.

3. Gün

Patates dışında dilediğiniz kadar sebze; meyve yiyebilir, şekersiz çay içebilirsiniz. Lahana çorbasını yine gün boyu tüketmelisiniz. 8 bardak su içmeyi de unutmayın

4. Gün

3 adet muzla beraber istediğiniz kadar yağsız süt ve lahana çorbası yiyin. 8 bardak su için.

5. Gün

Lahana diyetinin beşinci günü 300-500 gram balık, beyaz et veya kırmızı et, sınırsız domates tüketin. Günde en az 6-8 bardak su için. Lahana diyetinin beşinci günü lahana çorbasından en az bir kase için. 8 bardak su için.

6. Gün

Patates dışındı sınırsız şekilde taze veya buharda pişmiş sebze yiyebilirsiniz. Öğle ve akşam balık, kırmızı et veya beyaz et yiyin. Yemeklerde sınırsız yeşil salata da tüketebilirsiniz. En az bir kase de lahana çorbası için.

7. Gün

Diyetinizin son günü de lahana çorbasını içmeyi unutmayın. Esmer pirinç, sınırsız sayıda düşük kalorili meyve ve sebze tüketebilirsiniz.

Yorumlar