Cinsel ilişkide yapılan hatalar nelerdir şehveti unutmayın!

Cinsel ilişkide yapılan hatalar nelerdir? Cinsel ilişki sırasında asla yapmamanız gereken 5 temel hata! İlişkinize zarar verecek bu davranışları asla yapmayın!

Cinsel ilişkide yapılan hatalar nelerdir şehveti unutmayın!
-A A+

Cinsel ilişki kadın ve erkek için vazgeçilmez bir deneyimdir. Bu vazgeçilmez deneyim sırasında yapılan bazı hatalar ilişki sırasında yeterince haz alamamanıza neden olmaktadır.  Partnerinizle aranızda cinsel uyumsuzluk olduğunu düşünüyorsanız, cinsel ilişki sırasında yeterince zevk alamıyorsanız, bunun nedeni bilgi eksikliğinden kaynaklı yapılan hatalar olabilir. Peki cinsel ilişki sırasında yapılan hatalar nelerdir? Bu sorunun cevabını Psikoterapist Cem Keçe’den öğrendik. İşte seks sırasında yapılan 5 temel hata! 

ÖN SEVİŞMEYI KISA TUTMAYIN 

Genellikle ön sevişme ve aşk oyunları kadınlar tarafından bir ihtiyaç olarak görülmektedir. Kadınlar tarafından ihtiyaç olarak görülen bu küçük oyunlar, erkekler tarafından bir görev ya da angarya olarak görülüyor. Oysa erkeklerin de sekse hazırlanmak ve daha çok zevk alabilmek için en az kadınlar kadar önsevişmeye ve aşk oyunlarına ihtiyaçları vardır. Cinsel hazlarınızı daha yoğun yaşayabilmek istiyorsanız  partnerinizle ön sevişmenizi uzatmanızı tavsiye ediyoruz.

SADECE ORGAZMI HEDEFLEMEYİN

Cinsel ilişki yaşarken her zaman orgazm olmayı hedeflemeyin. Bu sizi bir beklenti içerisine sokacak ve gerginleşmenize neden olacaktır. Seksi sadece sonuca odaklı bir aktivite olarak görmeniz yapacağınız en büyük yanlışlardan biridir. İki insanın birbirlerine olan bağlılık, tutku, şehvet ve birliktelik duygularını karşılıklı bedenleriyle paylaşmaları olarak değerlendirilmelidir.

ŞEHVETİ UNUTMAYIN! 

Şehvet ve tutku, çiftleri birbirine yaklaştıran ve aralarındaki arzunun aşka dönüşmesine ön ayak olan bir duygudur. Şehveti unutan çiftler, hayatlarını birleştirme amacını da unuturlar. Bir kadın ve bir erkek olarak birbirlerine olan bağlılıklarının aslını unuturlar ve bu da mutsuzluğu kaçınılmaz kılar.

PENİS-VAJİNA BİRLİKTELİĞİNE ODAKLANMAYIN

Kadınlar için sevişmek sadece bedensel doyuma ulaşmak ve boşalmak değildir. Burada önemli olan iki insanın birbirlerinin duygusal ve ruhsal doyuma ulaşmaları için çaba harcamalarıdır. Bu nedenle sadece penis-vajina birlikteliğine odaklanıp aranızdaki aşkı söndürmeyin. 

YENİ ŞEYLER DENEYİN! 

Bir seks deneyiminizde kulak arkanızın öpülmesi size yoğun bir haz verirken diğer bir gün bu hazzı vücudunuzun başka bir noktasında hissettiğinizi fark edersiniz. İşte seks de sürekli hareket halinde olan zevk ve hazzın aranmasıdır. Cinsel terapi için  başvuran danışanlara verilen en önemli tavsiye seksin sürekli bir ritüel gibi tekrarlanmasını sona erdirmek ve yaşanan aktivitenin değişkenlikler göstermesini sağlamaktır.