Seks hayatını olumsuz etkileyen durumlar neler stres cinselliğin baş düşmanı!

Seks hayatını olumsuz yönde etkileyen bir çok etkenler bulunuyor. Ancak öyle bir durum var ki seks hayatını tam anlamıyla değiştiriyor.

Seks hayatını olumsuz etkileyen durumlar neler stres cinselliğin baş düşmanı!

Kadın ve erkeği ortak paydada bulunduran ve ilişkinin merkezinde tutan dürtülerden biri sekstir. Partnerinizle yatakta son zamanlarda yeteri kadar ilgilenemiyorsanız ve işler artık tam tersi gidiyorsa dikkat! Durun ve hayatınızdaki olumsuzlukları göz önünden geçirin. Gün içerisinde yaşadığınız olumsuzluklar ve kafanızı taktığınız herhangi bir olay stresinizi arttırıyor olabilir. Her ne kadar işi veya olumsuz düşünceleri eve taşımadığınızı iddia etsenizde zaman zaman aklımızın takılı kaldığı bazı durumlar olabiliyor. Bu da doğal olarak seks hayatınızı etkiliyor olabilir. Elmaelma.com olarak seks hayatında stresin yerini sizin için bir araya getirdik.

STRES SEKS HAYATINI TEPE TAKLAK YAPIYOR!

Yatakta sorun mu yaşıyorsunuz? Gün içerisinde sizi esir alan stres ile alakalı olmasın sakın! Çünkü yapılan araştırmalar stresin seksi öldürdüğünü ortaya koyuyor...

Stres, seksi öldüren şeyler sıralamasında en başta geliyor. Kadınlar, erkeklerden daha çok stres yaşıyorlar. Özellikle bütün gün çalıştıktan sonra eve geldiğinde ev işleriyle ilgilenen, çocuklarla uğraşan kadınların yükleri ve dolayısıyla stresi daha da artıyor. Modern dünyada yaşamanın en olumsuz yönlerinden olan stres birçok hastalığa yol açtığı gibi cinsel isteğin de azalmasında büyük rol oynuyor. Kadınlar yoğun iş temposundan çıkıp evlerine geldiklerinde bir de evde çalışınca gece yapmak istedikleri tek şey uyumak oluyor. Kendilerini sürekli yorgun, bitkin hissediyor, içki ve sigarayı artırıyorlar. Kendilerine bir an olsun zaman ayırdıklarındaysa kendilerini suçlu hissediyorlar. Bu durum cinsel hayatlarında gerilemeye neden oluyor. Ve bu gerilemenin de neden olduğu sinir bozukluğu daha fazla stres yaşamalarına yol açıyor. Bu böyle döngüsel olarak sürüp gidiyor. 

SEKS HAYATINI YENİDEN ÖN PLANA ÇIKARMAK İÇİN...

Öncelikle ilişkinizin her şeyden önemli olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Ne de olsa günün yorgunluğunu birlikte atabileceğiniz kişilerin başında eşiniz ya da partneriniz geliyor. Onunla baş başa geçirebileceğiniz saatler yaratın ve bu konuyu onunla konuşarak ondan yardım isteyin. 

Hazırlanan her programa ya da davete katılmak zorunda değilsiniz. Hayır demeyi öğrenin ve gerçekten katılmak istediğiniz bir etkinlik değilse kesinlikle uzak durun. Kendinize zaman ayırın. Haftalık çalışma planlarınızdan bir iki saat çalarak bu zamanı kendinize ayırın. Yoga yapmayı deneyin. Uzun zamandır yapmayı isteyip de yapamadığınız aktivitelere katılın. 

Eşinizin de sizin gibi bütün gün yoğun bir tempoyla çalıştığını ve onun da dinlenmeye ihtiyacı olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Kadınlar bütün gün çalıştıktan sonra bir de ev işlerini yaptıkları zaman seks için ne enerjileri ne de istekleri kalıyor. Bunu düşünerek işleri onunla birlikte yaptığınız taktirde cinsel hayatınızın yoluna girebileceğini unutmayın. 

Yorumlar