Seksi bir ifade için elmacık kemiği estetiği

Yer çekimine meydan okuyan yanakların ve yüz ifadenizi vurgulayan elmacık kemiklerine sahip olmanın çok basit olduğunu vurgulayan İstanbul Estetik Merkezi'nin estetik uzmanları merak edilenleri cevapladı.

Seksi bir ifade için elmacık kemiği estetiği

Yaşlanmayla birlikte, orta yüz denilen gözlerle dudaklar arasındaki bölge, yaşlanmanın getirdiği değişikliklerden ileri derecede etkilnir ve yaşlanmanın etkisiyle sarkmaya, yüze yaşlı ve yorgun bir görünüm kazandırmaya başlar. Yaşlanmada, ellerde olduğu gibi yüzde de deri altı yağ dokusu azalmakta ve yüz hatları belirsizleşmektedir.

Yanak, elmacık ve çene kemiği büyütme ameliyatı nedir?

Yanak büyütme işlemi aslında, elmacık kemik bölgesinin doğumsal, yaşlanma ve travma sonrası çökmesi sonucu olan hacim kaybının eski durumuna getirilmesidir.

Elmacık kemikleri üzerine konulacak materyaller ile yüzdeki ahenk yeniden kazanılmış olacaktır. Elmacık kemiklerinin çökük olması, yüzün daha güçsüz görünümüne neden olacaktır. Dolayısıyla, yüzün alt kısımları daha belirgin bir duruma geçecektir.

Elmacık kemiklerinin büyütülmesi işlemi 1-2 saat kadar sürmektedir. Çene büyütme işleminde görülecek komplikasyonlar burada da görülebilir.

Ameliyat planlaması nasıl yapılır?

Sentetik ya da kişinin kendi dokusu kullanılarak yüz hatları daha belirgin hale getirilmektedir. Böylece daha genç ve canlı bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Yüzdeki yumuşak dokuların karın, uyluk ya da basenlerden alınacak yağ ile doldurulması da mümkündür.

Ameliyat işlemi nasıldır?

Ameliyatta, ağız içerisinden küçük bir kesi yapılmakta, sentetik implant ya da kişinin kendi dokusu elmacık kemiklerine uygun şekilde yerleştirilmektedir.

Ameliyat sonrası neler yapılır?

Ameliyattan sonra şişlikler oluşmakta ve morarmalarla birlikte birkaç haftada tamamen düzelmektedir. Çene büyütme ameliyatında olduğu gibi çiğneme, konuşma ve gülme hareketlerinde ilk birkaç günde ağrı ve rahatsızlık hissedilebilir.

Ameliyatın riskleri var mıdır?

Bu uygulamada komplikasyon riski yüksek değildir. Diğer uygulamalarda olduğu gibi birkaç hafta zorlayıcı aktivitelerden kaçınılmalıdır.

Yorumlar