deniz temur Haberleri

Akran zorbalığına aman dikkat!

Okullarda hızla artan akran zorbalığı çocukları eğitim hayatından soğutabilir. Çocuk gelişimcisi Deniz Temur aileleri akran zorbalığına karşı önlemleri anlattı.

Özel okul mu devlet okulu mu?

2019-2020 eğitim öğretim yılı için çocuklarına okul arayan veliler için özel okul mu devlet okulu mu karşılaştırması yaptık. İşte dikkat etmeniz gerekenler.

Özel okul mu devlet okulu mu?

2019-2020 eğitim öğretim yılı için çocuklarına okul arayan veliler için özel okul mu devlet okulu mu karşılaştırması yaptık. İşte dikkat etmeniz gerekenler.

Üniversite tercihi nasıl yapılmalı?

Üniversite tercihinde formül basit ama Türkiye gibi çok değişkenli ülkelerde işler biraz karışık. Üniversite tercihi nasıl yapılır yazımız belki yol gösterir.

Okula başlama yaşı değişti işte yeni sistemin detayları!

Okula başlama yaşı değişti! Okula başlama yaşı Eylül 2019 için 69 ay olarak yeniden düzenlendi. İşte MEB'in okula başlama yaşı düzenlemesinin detayları.

Okula başlama yaşını değiştirmek yeterli mi?

Okula başlama yaşını 69'a çıkaran düzenleme iyi ama yetersiz. Okula başlama yaşı kaç, kaç olmalı tartışmaları artık 'eğitime başlama yaşı' olarak değişmeli!

Çocukların anne ve babalarından en istediği şey!

Hasbro Gaming’in 250 ebeveyn ve çocuklarıyla yaptığı araştırma, çocukların yüzde 93’ünün ebeveynleriyle daha fazla oyun oynamak istediğini gösteriyor.

Çocukların ebeveynlerinden en büyük isteği!

Çocuğunuzun sizden en büyük isteği ne olabilir? Uyarıyorum! Hasbro Gaming 'Ebeveyn ve Çocuk Etkileşimi Araştırması' sonuçları bizleri rahatsız edebilir!

Öfkeli çocuğa nasıl davranmalı?

Öfkeli çocuğa nasıl davranmalı, öfke nöbeti anlarında neler yapılmalı sorularına Anne Çocuk Yazarı Deniz Temur pratik çözüm öneriyle yanıt verdi.

Çocuğunuz okulda daha başarılı olsun istiyorsanız...

Çocuğun okul başarısı nasıl artar, aileler okul başarısı attırmak için ne yapmalı? Çocuk Gelişimcisi Deniz Temur okul başarısını arttırmanın yollarını anlattı.

Yaşamın ilk 1000 gününde hangi anne nelere dikkat ediyor?

Yaşamın ilk 1000 günü neden önemli, bebeğimizin ilk 1000 gününde nelere dikkat etmeliyiz? İşte araştırmalar ve annelerin yanıtları....

Akıl Oyunları Otübüsü'yle tanışmaya ne dersiniz!

Çocuklar için hayal kuran bir eğitimci Erdem Turan'ın Akıl Oyunları Otobüsü'yle tanışmaya ne dersiniz?

Çocuklar neden uyumak istemez?

Çocuklar neden uyumak istemez? Anne babaların en çok merak ettiği çocuklar neden uyumak istemez sorusunun yanıtını Çocuk Gelişimcisi Deniz Temur verdi.

Çocuğumuzu korurken doğru şeyler yaptığımıza emin miyiz?

Momo tehlikesi malum! Peki çocuklarımızı internetteki zararlı içeriklerden korumak isterken doğru şeyler yaptığımıza emin miyiz?

Çocukların yanında tartışmaktan korkmayın!

Çocuklarınızın yanında tartışmaktan korkmayın. İşte son araştırmalar ve çocukların dünyasında ebeveyn tartışmalarının detayları...

Çocuklarınızın yanında tartışmaktan korkmayın!

Çocuklarınızın önünde tartışmaktan korkmayın! Biliyorum bu öngörü bugüne kadar bildiklerinizi yerle bir ediyor ama bence buna değer! Buyrun yeni yazımıza....

Çok Okunanlar