okul Haberleri

Çocuğun beslenme çantasına ne koyulacağı kafa karıştırıyorsa...

Çocuğun sağlıklı beslenmesi ve gelişimini desteklemesi için beslenme çantasına ne koyduğunuz oldukça önemli Diyetisyen Hayriye Ergöz önemli bilgiler paylaştı!

Çocukların beslenme çantasının olmazsa olmazı!

Çocuğun gelişimi ve sağlıklı beslenmesi için her gün beslenme çantasına koymanız gerekenleri bir araya getirdik!

Çocuğunuz okula ne kadar hazır?

Çocuğu okula ilk defa başlayacak olan ebeveynler için çocukları okula hazırlamanın 3 temel yöntemine göz atabilirsiniz!

Okula giden çocuklar için sağlıklı beslenme çantası!

Çocukların ilerleyen yaşlarda sağlıksız beslenme kalp sağlığını olumsuz yönde etkilediğini biliyor muyudunuz işte kolay beslenme çantası hazırlamanın sırrı!

Okul çantası hayat kurtarıyor!

Okul sezonu açıldı malum çocukların sırt sağlığı için okul çantası alırken ve kullanırken dikkat edilmesi gerekenleri bir araya getirdik!

Çocuğunuzun okula iyi bir başlangıç yapmasını istiyorsanız...

Okul sezonu telaşında olan ebeveynler için çocukların eğitim öğretim hayatına iyi bir başlangıç yapmalarına yardımcı olacak 9 önemli tüyoyu bir araya getirdik!

Sırt çantası çocuklar için hayati değer taşıyor!

Çocuklar için neredeyse hayati önem taşıyan okul için sırt çantası alışverişlerinde dikkat edilmesi gerekenler arasında çocuğun boyuna uygun olması önemli!

Çocuğunuz akran zorbalığı yaşıyor olabilir!

Okulda arkadaşlarıyla mutlu mesut olduğunu zannederken aslında akranları tarafından zorbalığa maruz kalabiliyor olabilir! Nasıl mı işte bu şekilde!

Tatilde çocuğunuzun uyku düzenini korumak istiyorsanız...

Okul zamanında erken yatıp erken kalkmaya alışan çocukların tatil zamanlarında uyku düzenini korumak için ebeveynler için bazı önerilerde bulunduk!

Okulun ilk haftasında ailelerin dikkatine!

Çocukların eğitim ve öğretim hayatıyla tanıştığı o ilk haftalarda aileler nasıl davranmalı? İşte merak ettiğiniz tüm soruların cevabı haberimizde.

Okullarda velilerin gözünden kaçan büyük tehlike!

Akran zorbalığı nedir? Okullarda velilerin gözünden kaçan akran zorbalığı çocukları okuldan soğutan en yaygın neden ve önlemenin yolları.

Okula yeni başlayan çocuklara nasıl davranmak gerekir?

Okula yeni başlayan çocuklara nasıl davranmak gerekir? Okula uyum haftası öncesi velilerin ve öğrencilerin okul fobisini yenecek önerileri sizin için derledik.

Okul korkusu neden olur nasıl aşılır?

Okul korkusunun nedenleri çocuğu okula başlayacak olan velilerin en büyük derdi. Çocuk Gelişimcisi Deniz Temur okul korkusunun nedenleri ve çözümlerini anlattı.

Okula başlama yaşı kaç?

Okula başlama yaşı kaç? Okula başlama yaşı hesaplama tablosu ve ay yaşına göre okula başlama dönemlerini Çocuk Gelişimcisi Deniz Temur anlattı.

Çok ders çalışan ve sürekli okula gitmek isteyen çocuklara dikkat!

Çok ders çalışan ve sürekli okula gitmek isteyen bir çocuğunuz varsa bununla övünmekten vazgeçip bir an önce önlem alın deriz!

Karnesi kötü olan çocuğa nasıl davranılmalı?

Karnesi kötü olan çocuğa aileler nasıl davranmalı, nasıl yaklaşımda bulunmalı Psikolog Sena Sivri elmaelma.com okurları için anlattı.

Çok Okunanlar