Pencere kenarı ısı yalıtımı nasıl yapılır

Kışın soğuk havalara karşı ısı yalıtımı nasıl yapılır? Kışın pencere kenarından ısı kaybetmemek için bu yöntemlere ihtiyacınız olabilir!

Pencere kenarı ısı yalıtımı nasıl yapılır

Mevsimlerin değişmesiyle beraber kış için ev hazırlıkları başladı. Kışı sorunsuz ve sıcak geçirmek için gerekli olan hazırlıkların yapılması gerekmektedir. Evde ısı kaybının yaşandığı yerlerden biri de pencerelerdir. Kışın en büyük problerinden biri olan evin ısı kaybetmesi hakkında alınması gereken önlemleri hakkında elmaelma.com okurları bazı önerilerde bulunduk. Pencerelerin yeteri kadar izole edilmemesi ve bazı çeşitli nedenlere bağlı olarak evinizin ısı kaybetmesine neden olacaktır. Sizin için bir araya getirdiğimiz öneriler sayesinde pencere kenarından giren soğuğu önleyebilirsiniz.

Pencere kenarından giren soğuğu önlemek için sızıntılara uygun sünger yapışkanlı bantlar ya da macunları kullanabilirsiniz. Ancak pencerelerinizin modeli eski tipse çift cam kullanımına geçebilirsiniz. Pencere kenarlarındaki çatlaklardan girebilecek sızıntılar soğuk hava akımına sebep olabileceği gibi bazı pencere modellerinde terleme yapabilir.

kışın pencereden giren soğuk hava nasıl durdurulur

PENCERELERDE HAVA SIZINTISINA NEDEN OLAN BAZI SEBEPLER

Tadilatların fiyatları ve talepleri; Pencere doğramaları ve kenarlarının hava geçirmesi, ısı yalıtımlı cam kullanılmaması, kenarlarda ısı köprülerinin olması, pencerede denizlik için kullanılan malzemenin yekpare bir malzeme olması, yalıtımsız cam kullanımı ya da ısı yalıtımı değerlerinin düşük olması, iyi bir yalıtımlı alüminyum malzeme kullanılmaması, pencere sistemlerinde montaj hataları gibi unsurlar hava sızıntılarına sebep olur.

Özellikle yeni inşa edilen binalar yaklaşık 5 yıl süre sonunda zemine oturur, yani zaman içinde temellerde ufak hareketlenmeler mevzubahis olabilir. Zeminlerdeki hareketlenmeler sonucu pencere kasası ufak açılarda oynayabilir. Pencere kanatları ayarları değiştiğinde uzun süreçte hava sızıntılarına sebebiyet verebilir. 

Yorumlar