Philips'ten kabarık elektrik faturalarına çözüm!

Sektörün lider markası Philips, kaliteden ödün vermeden yüksek performans sunan Iridium² armatürü ile yol aydınlatma çözümlerinde standartları belirliyor.

Philips'ten kabarık elektrik faturalarına çözüm!

Philips, Iridium² yol aydınlatma armatürü ile sınıfındaki en iyi performansı ve modern tasarımı bir arada sunuyor. 10 yıllık deneyiminin ve sahada kurulan 1,5 milyondan fazla aydınlatma armatürünün üzerine inşa edilen bir evrim olan Iridium², yol aydınlatma çözümlerinde standartları belirliyor.

Yeni elektronik sürücüler, LED, RF uzaktan yönetim ve kontroller gibi inovatif ve enerji verimliliği sağlayan çözümlere kolayca adapte olabilen Iridium², performans ve sürdürülebilirlik temel alınarak tasarlanan yol aydınlatma armatürü olarak ön plana çıkıyor.

Uygulama alanına ve bütçeye göre LED veya elektronik HID (eHID) ya da aynı aydınlatma armatürüyle iki teknolojinin karışımı birlikte kullanılabilen Iridium²’nin modüler yapısı aydınlatma kurulumunun (LED’den LED’e veya eHID’den LED’e) hızla ve kolayca yükseltilmesini sağlıyor.

Kurulum ve bakım kolaylığı da sağlayan Iridium², düşük maliyetinin yanı sıra eski bir HPL kurulumuna oranla sağladığı yüzde 80’e varan enerji tasarrufuyla ön plana çıkıyor.

Aydınlatma armatürünün kullanım ömrü dikkate alınarak tasarlanan ve yüzde 100 geri dönüşümlü olarak üretilen Iridium² armatürünün içerisinde hiç yapışkan kullanılmadığı için tüm parçalar çıkarılabiliyor ve geri dönüştürülebiliyor.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamda enerji verimliliğinin önemine dikkat çeken Philips Aydınlatma Genel Müdürü Ülkem Kırımlı, "Dünyada yolların üçte biri hala 1960 yılından kalma teknolojiyle aydınlatılıyor.

Eğer dünya genelinde yol aydınlatmaları yeni nesil aydınlatma çözümleriyle değiştirilirse enerji maliyetlerinde her yıl 10 milyar Euro tasarruf sağlanmış olacak."

"Türkiye’de yol aydınlatma sisteminde daha verimli ve etkin optik içeren armatürler kullanılırsa, enerji faturalarında yüzde 60’a varan azalma, yılda 1675 GWh enerji tasarrufu, yılda 300 milyon TL’lik enerji tasarrufu, yılda 1 milyon tonluk daha az CO2 salınımı ve yılda 45 milyon ağaç tarafından temizlenebilen eş değer CO2 tasarrufunu işaret edecektir.” diyor.

Yorumlar