Mükemmel tektaş selfiesi nasıl çekilir?

Tektaşınız artık parmağınızda ve siz onu dünyaya göstermek istiyorsunuz. Biz de herkesi kıskandıracak tektaş selfiesi çekme tüyolarını sizler için derledik.

Mükemmel tektaş selfiesi nasıl çekilir?

Sonunda beklediğiniz evlenme teklifini aldınız ve yanıtınız evet oldu. Artık yıllardır hayalini kurduğunuz nişan yüzüğünüz parmağınızda ve onu cümle aleme göstermek için can atıyorsunuz. Peki tek taş selfiesi nasıl çekilir hiç bir fikrin var mı? Doğru fotoğrafı çekebilmen için önce elinin ve manikürünün kusursuz olması gerekiyor. Biz de belki de hayatınızın en önemli postunu yapmadan önce ellerinizi muhteşem gösterecek tüyoları derledik. İşte tırnak bakım uzmanı Jenni Draper'ın gelin adaylarına muhteşem tek taş selfiesi tüyoları...

MANİKÜRÜN YÜZÜĞÜNÜN ÖNÜNE GEÇMESİN

Draper'e göre "cildi tazeleyen nötr bir ton, parmaklarınızı uzatacaktır."  Draper, "İdeal olan, tırnakların manikürlü olmalarıdır ancak normalde sahip olabileceğinizden çok farklı olmamalılar. Aksi takdirde insanlar buna daha fazla dikkat edecekler ve yüzüğünüz gölgede kalacaktır" diyor.

YÜZÜĞÜ ÇIKARIN!

El bakımını sakın unutma! Doğru şekilde nemlendirilmemiş bir elin fotoğrafta iyi çıkmasını ummak yanlış olur. Ancak nemlendirici kullanırken de dikkat edilmesi gerekenler var. Öncelikle yüzüğünüzü nemlendirici sürmeden önce çıkarın. Kimse kreme bulanmış bir yüzükten etkilenmez. Nemlemdiriciyi özellikle tırnak diplerine ve elin sertleşen yüzeylerine iyice yedir. Nemlendirici seçerken üzerinde parıltı bırakacak yağlı türlerden ve renk bırakan kalın nemlendiricilerden uzak durum. Son olarak parmağınıza geri taktığınız yüzüğünüzün üzerinde krem kalıntısı olmadığından emin olun. 

MEKAN SEÇİMİ DE YÜZÜK KADAR ÖNEMLİ

Draper'e göre nişan yüzüğü selfiesi çekerken yüzük kadar fotoğrafın çekildiği mekan da önemli. Ama seçtiğiniz hiçbir detay yüzüğün önüne geçmemeli. Evlilik teklifi aldığınız mekanı, sevgilinizi, şampanya kadehlerini fon olarak kullanabilirsiniz ancak yüzük hep merkezde olmalı. 

MANİKÜRÜNÜZ UYGUN DEĞİLSE FOTOĞRAF ÇEKTİRMEYİN

Eğer evlenme teklifi aldığınız al elleriniz ve manikürünüz iyi bir fotoğraf çekmeye uygun değilse acele etmeyin. Hızlıca bir tırnak bakım uzmanına gidip abartıya kaçmayan manikürünüzü yenileyin. 

Yorumlar