Aynı seansta yapılabilecek estetik ameliyatlar!

Aynı seansta birkaç estetik operasyon geçirmek mümkün mü?

Fatih Dağdelen

Günümüzde gelişen estetik cerrahi teknikleri ve gelişmiş anestezi uygulamalarının sonucu olarak artık aynı seansta birden fazla ameliyat olabilirsiniz. Örneğin burnunda estetik problemi olan biri aynı anda karın germe estetiği ya da meme küçültme estetiği yapılabilir. Eskiden hastalara anestezi sürelerinin uzaması riskli olduğu için bu tarz ameliyatlar önerilmezdi. Günümüzde gelişen tıp, teknoloji ve teknikler sayesinde komine ameliyatlar yapılabilmektedir. Kombine ameliyatlar, birden fazla estetik sorunu olan kişilere zaman kazandırırken birden çok iyileşme sürecini de teke indiriyor. Özellikle ameliyat korkusu olan ya da birden fazla estetik operasyon geçirmek için vakti olmayan hastalar için çok uygundur. Ayrıca fiyat olarak da birden fazla operasyonu bir arada geçirmek çok daha uygun olur.

Tek bir seansta ideal bir görünüme kavuşulabilir

Liposuctionla yağ aldırma operasyonu ile yağ enjeksiyonu estetikleri zaten bir arada yapılıyordu. Komibine estetik operasyonları kişinin vücudundan şikayetçi olduğu bölgelere göre değişiklik gösterebilir. Genel sağlık kontrollerinin ardından şikayetlere göre kişiye özel olarak planlanır. Her estetik operasyonda olduğu gibi 18 yaş alt sınırı da dikkate alınan kriterler arasındadır.

İşte aynı seansta yapılabilecek, kombine edebilecek ameliyatlar:

Meme küçültme, karın germe ve liposuction (yağ alma) işlemi aynı anda uygulanabilir. Burun estetiği, meme implantı uygulaması ve yağ enjeksiyonu bir arada uygulanabilecek işlemler arasındadır. Yüz gençleştirme estetiği kapsamında yüz germe, alın germe, kaş kaldırma ve göz kapağı estetiği kombine bir şekilde yapılabilir. Yine burun estetiği, liposuction, bacak bölgesine yağ enjeksiyonu uygulanabilir. Meme implantı ile göğüs büyütme, uyluk ve kol germe işlemleri de aynı seansta tedavi edilebilir. Meme implantı ile göğüs büyütme, burun estetiği ve dudak dolgusu da başka bir kombine uygulamasıdır.

Kombine estetik ameliyatları kişinin ihtiyacı belirler. Hasta ile estetik cerrah uygulanacak kombine operasyonlara birlikte karar verir. Böylece hasta tek bir seansta birden fazla estetik sorunundan kurtularak hayal ettiği görünüme kavuşabilir.

"Sitemizde köşe yazarı olarak yazı yazan tüm yazarlarımız yazdıkları yazı ve görüşlerden tamamıyla kendileri sorumludur. Köşe yazarlarının yazılarından dolayı İnternethaber Yayıncılık AŞ. (elmaelma.com) hiçbir şekilde yasal sorumluluk kabul etmemektedir."
Yorumlar