Brezilya poposu nasıl yapılır?

Her kadının hayalidir dik ve sıkı Brezilya poposuna sahip olmak! Sadece 4 hareketle istediğiniz Brezilya poposuna ulaşabilirsiniz...

Brezilya poposu nasıl yapılır?

Biz kadınların hayali Brezilya poposu dediğimiz dik ve sıkı kalçalara sahip olmaktır! Özellikle yaz aylarının yaklaştığı bu günlerde... Kalçaları şekillendirmek için en etkili strateji doğru bir egzersiz rutini edinmektir, bacak ve kalçalarınızı çalıştıracak doğru hareketleri düzenli olarak uygularsanız hayalini kurduğunuz Brezilya poposuna ulaşabilirsiniz! Sizler için 4 pratik hareketi derledik, mutlaka denemenizi öneririz...

SQUAT

Dolgun ve sıkı kalçalara sahip olmak için yapılması gereken hareketlerin başında squat gelir. Squat arka bacak ve kalçaları yoğun şekilde çalıştıran en iyi hareketlerden biridir. Düzenli olarak yapıldığında kalçaları şekillendirir ve sıkılaşmasını sağlar. Squatın pek çok çeşidi vardır. Dolgun kalçalara kavuşmak için ağırlıkla squat çalışmak daha faydalı sonuçlar sağlar. Elinize alacağınız dumbellarla çömelme hareketini 3 set ve 15 tekrar halinde uygulayabilirsiniz. Bunun yanında ağırlık barı ile squat yapmak da sıkı kalçalara sahip olmanıza olanak sağlar. Sumo squat da dumbellarla birlikte düzenli çalıştığınızda kalkık kalçalara sahip olmanıza yardım eder.

 LUNGE


Kalça dostu bir başka hareket ise lunge. Lunge hareketinin de sayısız çeşidi bulunuyor. Temel lunge hareketi elleri birleştirerek öne doğru hamle yapıp arka bacağı esnetme prensibine dayanır. Kalça ve arka bacakları mükemmel şekilde çalıştıran bu hareket yağ yakımını da maksimuma çıkaran bir egzersizdir. Lunge hareketini ellerinize dumbel alarak yapabileceğiniz gibi ağırlık barı ile de çalışarak daha diri popo kaslarına kavuşabilirsiniz.

KİCK BACK

Mat üzerinde yapılan kick back hareketi kalça ve arka bacakları çalıştırarak sıkılaşmalarını sağlar. Matta yüz üstü pozisyonda dirsekler yerde olacak şekilde dizlerinizin üzerinde durarak bacaklarınızı sırasıyla çifte atar gibi yukarı kaldırıp indirin. Her bacak için 15 tekrar 3'er set halinde hareketi uygulayabilirsiniz. Kick back iç bacakları da çalıştırmasının yanı sıra selülit problemlerini de azaltarak daha sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlar.

PEEİNG DOGS

Mat üzerinde dirsekleriniz ve dizleriniz yerde duracak şekilde sırasıyla bacaklarınızı yana doğru açık kapama hareketi olan peeing dogs, kalçaları sıkarak yapıldığında dolgun ve diri kalçalara sahip olmanıza yardım eder. Her bacak için 3 set ve 20 tekrar şeklinde yapılan bu hareket bacakları sıkılaştıran en etkili egzersizlerdendir.

Yorumlar