Karnınız dümdüz olsun

Unutmayın, en tehlikeli yağlanma karın bölgesindekidir. Peki sıkı ve düz bir karın sahibi olmak çok mu zor?

Karnınız dümdüz olsun

Aslında yapmanız gerekenler oldukça basit! İşte sırları:

- Kızartmalar ve yapay gıdalarda bulunan trans yağlardan uzak durun. Zeytinyağı gibi doğal yağlar vitamin ve minerallerin daha etkili sindirilmesini sağlar.

- Organik et tercih edin, alkolden uzak durun.

- Yemekleri çok fazla pişirmeyin. İçindeki besin değerlerinin azalmaması için sebzeleri mümkün oldukça az pişmiş veya çiğ tüketin.

- Gluteni ihmal etmeyin. Gluten, özellikle tam tahıllı buğday grubunda bulunan bir proteindir. Sindirimi düzenler. Kahvaltılık gevrek, fırın mamülleri, pizza, makarna, buğday birası, likör, peynir, yulaf ezmesi gibi pek çok gıda gluten içerir. 

- Uykunuzu almadığınızda beyne tokluk hissini veren leptin hormonunun salgılanması da düzensiz hale gelir. Bu yüzden uyku düzeninize dikkat edin.

- Hindi, turunçgiller, domates, havuç, biber, brokoli, yoğurt, yağlı balık, badem, biftek gibi besinler ve günde 2-3 litre oda sıcaklığında su içmek formda bir karnın dostudur.

- Masaj yaptırın.

- Kahvaltısız asla sokağa çıkmayın. Uyandıktan sonra en fazla 1 saat içinde kahvaltı edin. Vakit yoksa bile yanınıza bir meyve veya bir avuç fındık alarak ilk 1 saati boş geçirmeyin.

O kadar da zor görünmüyor, değil mi?

 

 

Yorumlar