Ofis çalışanları nasıl kolay kilo verir 1 yılda 3 kilo verdiren bilimsel yöntem

Ofis çalışanları nasıl kolay kilo verir? Yapılan son araştırmalar ofis çalışanlarının kilo vermesi ve kas kütlesini arttırmalarının bilimsel bir yolunu buldu.

Ofis çalışanları nasıl kolay kilo verir 1 yılda 3 kilo verdiren bilimsel yöntem

Araştırmalar ofis çalışanlarının yılda en az 3 kilo vermesine neden olan bir yol keşfetti. Avrupa Önleyici Kardiyoloji Dergisi'nde yayınlanan araştırma sonuçlarına göre, 46 farklı çalışma ortamından 1000'den fazla kadın ve erkek çalışan araştırmaya dahil edildi. Deneklerin yaş ortalaması 33, kilolarının ortalaması ise 65'di. 

Araştırmada bir gruba ayakta çalışması diğer gruba ise oturarak çalışmaya devam etmesi söylendi. Beslenme alışkanlıkları ise aynı tutuldu. 1 yılın sonunda ayakta çalışanların 2.5 ila 3 kilo kaybettikleri gözlendi. Oturarak çalışmak ile ayakta çalışma arasındaki kalori kaybetme farkının ise dakikaka 0.15 olduğu belirlendi. 

Ayakta olmanın faydası sadece kilo kaybıda çıkmadı. Ayakta çalışanların kas kütlelerinde de artış gözlendi. 

Profesör Francisco Lopez-Jimenez araştırmayla ilgili "Ayakta çalışanlar sadece daha fazla kalori yakmakla kalmayıp, ek kas aktivitesini daha düşük kalp krizi, vuruş ve diyabet oranları ile bağlantılı olduğu için ayakta kalmanın faydaları kilo kontrolünün ötesine geçebilir" dedi.

 

Yorumlar