Victoria's Secret meleği Bridget Malcolm'dan yeni doğum yapan annelere fitleşme önerileri

Victoria's Secret meleği Bridget Malcolm, yeni doğum yapan annelerin kilo vermesine ve şekillenmelerine yardımcı olacak önerileri yazdı.

Victoria's Secret meleği Bridget Malcolm'dan yeni doğum yapan annelere fitleşme önerileri

Victoria's Secret'in 26 yaşındaki Avusturalyalı meleği Bridget Malcolm'dan yeni doğum yapmış annelere fitleşme önerileri geldi. Kendi adını taşıyan blogundan yeni doğum yapmış bir takipçisinin sorusuna yanıt veren Victoria's Secret meleği 'Öncelikle biraz geri çekilin ve rahatlayın' önerisinde bulundu. İşte Malcolm'a gelen soru ve ünlü modelin yeni annelere için verdiği fitleşme önerileri...

"Merhaba Bridget! Ben yeni bir anneyim ve eski şeklime dönüşmeye çalışıyorum. Ancak iş ve anne görevleri arasında, eskiden yaptığım egzersiz programına uyabileceğimi sanmıyorum. Yeni düzemine uyabilecek bir egzersiz programı önerin var mı? Kısa süreli koşular yapıyorum ama yeterli geldiğini hissetmiyorum."

"Merhaba! Yeni bir anne olduğun için tebrik ederim!

Öncelikle, kendinizİ biraz geri çekin. Elbette egzersiz yapmak önemlidir, sizin daha uzun ve daha iyi yaşamanızı sağlar. Bununla birlikte, şekle dönüşmek için çalışmak tablonun sadece yüzde 10 kadarını oluşturur. Gerisi diyet ve yaşam tarzı seçeneklerinin sonuçlarıdır. 

Ben doktor değilim ve yeni bir annenin diyet gereksinimlerini bilmiyorum, bu yüzden lütfen hepsini doktorunuza başvurun. Ancak öncelikle odaklanmanız gerekenlere dair bir kaç öneri verebilirim. Sağlıklı dengeli bir diyetle tüm beslenme gereksinimlerinizi aldığınızdan emin olun ve rafine edilmiş şekerlerden ve rafine edilmiş karbonhidratlardan uzak durun (kepekli tahıllara ve nişastalı sebzelere odaklanın). Bol su için soda için. Sağlıklı çerezler yiyin. Yemeklerinizde iyi bir protein kaynağı olduğundan emin olun ve mümkün olduğunuz tüm sebzelere hayatınızda yer açın. 

SABAH 10 DAKİKA MEDİTASYON

İyi uyku bu dönem için en harika seçenektir. için deneyebilirsiniz. Bunun yeni doğan bir bebekle zor olabileceğini biliyorum, elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın. Belki de meditasyon yapmayı deneyin - sabah sadece 10 dakika daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir. Bunlar için çok iyi telefon uygulamaları da var. 

İP ATLAYIN

Hızlı egzersiz denildiğinde benim aklıma gelen ilk şey ip atlamaktır. Bu her yerde yapabileceğiniz harika bir egzersiz programıdır. 20-30 dakika vücudunuzdaki her kas dokusunda çok iyi kalori yakmanıza yardımcı olur. İhtiyacınız olan sadece iyi bir ip ve sizi harekete geçirecek bir müzik.

Bridget Malcolm

YOUTUBE'DAKİ HIIT EGZERSİZLERİNİ DENEYİN

Sonraki adımda ise yüksek yoğunluklu aralıklı egzerlikler (HIIT egzersizleri) öneriyorum. Yüksek yoğunluklu aralık eğitimi, daha kısa sürede hızlı sonuç verir. Örnekleri bulmak için YouTube'u deneyin ve ne kadar süre çalışmanız gerektiğini belirleyin ve uygun HIIT'i arayın. Orada çok güzel şeyler var!

Eğer yoga türü egzersizleri seviyorsanız kesinlikle 30 dakikalık vinyasa akışı deneyebilirsiniz. Youtube'da örnekleri var. 

BEBEKLE YÜRÜYÜŞ

Koşu bahsettiniz! Belki ilk aşama için uzun koşular yerine düşük kilometreli koşuları tercih etmelisiniz. Yürümek ve koşmak için ille de yalnız olmayı beklemeyin. Bebeğinizi de yanınıza alıp yürüyebilir yada düşük tempolu koşular yapabilirsiniz. "

 

Yorumlar