Eğer seni aramıyorsa...

Aramak istemiyordur.

Gamze Özpınar

Erkekler ne söyler kadınlar ne anlar! 2009 yapımı romantik komedi filmi. İzlemeyeniniz yoktur diye düşünüyorum. Varsa da şiddetle tavsiye ederim. Filmin başından sonuna kadar ‘ evet, evet kesinlikle, aynısı olmuştu vb. ‘ bir çok sözcükle kendi kendime konuştuğum doğrudur.

Bugüne kadar nerde yanlış yaptık? Bir kadın olarak tek istediğimiz, iyi giden bir ilişkimiz olsun, bizi seven ve bizimde sevdiğimiz ,anlayışlı, uyumlu, esprili, mümkünse de yakışıklı bir adamla birlikte olmak. Birkaç istek olmuş olabilir. Her neyse.

Erkeklerle iletişim kurmakta bir hayli zorlanıyoruz ne yazık ki. ‘ Beni hiç anlamıyor, ben onu demek istemedim ki, neden şimdi böyle bir cevap verdi ki ‘ sorular uzayıp giderken sorun şudur ki, söylenilen şeyi anlamak istediğimiz gibi anlıyoruz.

Örneğin biz kadınlar çoğu zaman söylemek istediğimiz şeyi direkt söylemeyiz, bunu karşı tarafa ima ederiz ve anlamasını bekleriz. İstediğimiz karşılığı alamayınca da yakınır dururuz. Adam bunun için programlanmamış ki algılayamaması normal. Açık ve net sor, cevabını al. Tam tersi olarak, bizler de farklı anlamlar yüklemeye okadar alışmışız ki , erkeğin bize söylediği şeyi doğrudan anlamak yerine alt metinler ararız.


Erkekler bu konuda direkttir. Ne söylüyorsa o’dur. Ya da ne yapıyorsa. Örneğin, eğer seni aramıyorsa aramak istemiyordur. Bunun, ‘uyuyodur, toplantıdadır, çok yoğun çalışıyor, hastalandı mı acaba, bir sorunu mu var acaba gibi’ farklı anlamları yoktur. Malesef. Açık ve net. Seninle konuşmak istemiyor! Kadın olarak bunu asla kabullenmeyiz. Hele de ilişki içindeysek. İstediğimiz ve beklediğimiz tavır bu olmadığından sürekli kurmaya başlar ve kendimizi ikna edici cevaplar ararız.

Sorun o’nda değil, sende. Çünkü, yanlış adamla birliktesin. Bir insan eğer birşeyi istiyorsa yapar ve hiçbir şey bahanesi olmaz. Konuşmak mı istiyor arar, görmek mi istiyor görüşür. Ne kadar yoğun olduğu kimin umrunda ki, seni özlüyor ve görmek istiyorsa her türlü zaman ayırır, bu durumu yaratır.

Kendinizi düşünün şuan da çıkmak istemiyorsunuz ve bir arkadaşınız sizi davet ediyor, veya konuşmak için sizi arıyor, eğer çıkmak istemiyor ve cevap vermek istemiyorsanız kendinize pekala bir sürü sebep üretebilirsiniz. Tabi ki bunu daha önce yaptınız. İşte bu kadar kolay.

Aynı şeyi onunda bize yaptığını neden kabullenmiyoruz. Gerçekten işi var ve yoğunsa daha sonra mutlaka arayacaktır.

Seni sevdiğini söylemiyorsa...

Ah dugularını pek fazla gösterebilen bir insan değil mi yoksa? Hayır seni sevmiyor ya da yeterince sevmiyor. Seninle bazı zamanlarda vakit geçirmeyi, eğlenmeyi, sevişmeyi seviyor ama hepsi bu. Sana karşı ciddi duyguları yok ve olmayacakta.

Buna hazır değilsin ve bu durumla yüzleşmek istemiyorsun. Nekadar erken okadar iyi. Zamanın ilerlemesi daha fazla bağlılığı ve alışkanlığı beraberinde getirir.

Kendinizi kandırmaktan vazgeçin. Durumu kabullenin. Ertelemeyin, değiştiremiyorsanız kendiniz değişin. Doğru adam bir yerlerde ve mutlaka gelecek. Ve o geldiğinde herşey olması gerektiği gibi olacak. Hakettiğiniz gibi.

"Sitemizde köşe yazarı olarak yazı yazan tüm yazarlarımız yazdıkları yazı ve görüşlerden tamamıyla kendileri sorumludur. Köşe yazarlarının yazılarından dolayı İnternethaber Yayıncılık AŞ. (elmaelma.com) hiçbir şekilde yasal sorumluluk kabul etmemektedir."
Yorumlar